Soustředění Sedmihorky - mladší žáci sezóna 2013/14 :

Den první :

Dnes, 26.8.2013, vypuklo soustředění, na které se všichni celé prázdniny těšili. Sraz v 15,30 sice někteří přesně nedodrželi, za což opravdu nemůžeme chválit a doufáme, že to je poslední vroubek, ale od 16 hodin již všech 13 borců (Loudovci, Novotňák, Copek, Benik, Čéřa, Ríčrd, Bodlik, Ála, Burda, Váša, Vojta, Lukyn) bylo nastoupeno na úvodní poradě před prvním zápasem na soustředění.

Před zápasem ještě proběhlo povinné focení celého týmu a tím jsme si připomněli i dobu dávno minulou ...

... a pak už jsme šli na to.

Zápas SK Jičín – FK Sedmihorky 5:2 (branky Beneš 2x, Novotný 2x a Zítka)- hráno v sytému 7+1 na 3 x 20 minut.

První přátelské utkání kluci odehráli proti domácímu výběru složenému z hráčů ročníku  2000 a 2001.

Předtím ještě samozřejmě proběhla rozcvička

a závěrečné udílení taktických pokynů

Samotný zápas pak probíhal v režii našeho týmu, kluci se velmi dobře pohybovali, dařila se jim kombinace, výborně bránili, a i když soupeř byl fyzicky vyspělejší, tak i hra jeden proti jednomu byla ze strany našich borců velmi dobrá.

A když se domácí přece jen dostali k zakončení, byl na místě dnes velmi dobře chytající Čéřa, který byl dle taktického plánu při standardních situacích vysílán na hrot a několikrát měl opravdu blízko k tomu, aby se zapsal do listiny střelců .

Bohužel nakonec se mu vsítit branku nepodařilo, ani když závěrečných 20 minut řádil na hrotu útoku.

Utkání mělo z mého pohledu velmi dobrou úroveň a kluci se se starším soupeřem dobře popasovali.

Teď už jsou všichni po večeři (smažák s bramborem), někteří se ještě dojídají rohlíky a jogurtem a ve 22 hodin bude večerka. Doufáme.

Ráno od 10 hodin čeká borce další velmi kvalitní soupeř, utkají se s mužstvem Slovanu Liberec, ročník 2002. Tak jim všichni držte palce a kdo může přijeďte fandit.

Den druhý :

Budíček v 7,30 již tradičně dodrželi jen trenéři, borci již dávno halasně zdravili nový den. Po snídani (švédské stoly) měl následovat krátký odpočinek na vytrávení,

ale protože soupeř z Liberce dorazil již na 9. hodinu, nastoupili všichni rychle na taktickou poradu a v 9,15 už byli borci na hřišti. V červenobílých dresech, které naštěstí nepřipomínají tým Slavia07, ale spíše Viktorku Žižkov, proběhla rozcvička a v 9,35 výkop, což trošku nahlodalo plány sociálního pracovníka J.N. s foťákem a tak první minuty zápasu nejsou zdokumentovány.
SK – FC Slovan Liberec (U12) 5:6 (branky Novotný 2x, Prajs 1x, Matějka 1x a Bureš 1x) – hráno 3x20 minut a na přání hráčů ještě 1x15minut (v nichž jsme prohráli 0:2 a tím si zkazili celkový výsledek na konečných 5:6) v systému 7+1 a tentokrát si kluci vyzkoušeli i hru na ofsajdy.
Prvních 10 minut bylo na většině našich borců znát, že noc byla bujará a s fotbalem to z naší strany moc společného nemělo. Po prvním prostřídání a důsledné domluvě se kluci probrali a potom už to byl velmi povedený výkon s týmem, který hraje žákovskou ligu. Naši frajeři se velmi dobře pohybovali, výborné bylo napadání ihned po ztrátě míče, některé kombinace byly oku lahodící, souboje 1x1 měly tu správnou šťávu.


Klukům je potřeba za výkon poděkovat, sáhli si na dno svých sil, soupeřův trenér náš tým hodně chválil, takže můžeme být opravdu spokojeni.


Za odměnu k obědu výborná nudlová polévka a rizoto, odpočinek po obědě se změnil ve fotbalovou bitvu na malé branky a část zodpovědnějších frajerů hrála pinec.
Dále nás čekalo focení na naše stránky

a poté procházka do skal

a k večeru ještě nácvik standardních situací (těžko říct, v co se to zvrhne).
Procházka proběhla ve velmi dobrém tempu, na začátku si ještě borci procvičili svaly, neboť zapomněli venku balón

a pak už jsme vyrazili směr Hrubá Skála. Nejdříve se kluci na vlastní přání pokochali pohledem na kozy (pravda, někteří byli zklamaní, že čekali něco jiného, ale to už je opravdu na jiné rozbory)!


Po krásné túře mezi skalami, při níž jsme si s kolegou Jirkou vyslechli mnohá moudra zaměřená na sexuální otázky a komentáře k nim, jsme v plné síle vyplenili zámek Hrubá Skála – především pak kiosek se zbraněmi byl vykoupen a borci na samotnou prohlídku nádvoří zámku vyrazili vybaveni zbraněmi středního doletu (rozuměj praky) a zbraněmi na boj zblízka (rozuměj meče). Nanuky byly také zakoupeny a snědeny, takže na nádvoří mohla proběhnout studie výchovných nápisů zaměřených na moudra našich starců (např. kluky zaujalo, že lev se páří až 50 krát denně nebo že otrávený mravenec lehne vždy na pravý bok) a také jsme se pokochali pohledem na širé okolí (rozuměj, já s Jirkou).
Jediným negativem jinak povedeného výletu bylo, jak už se stává tradicí, že se nám ztratil sociální pracovník a fotograf J.N., takže náš výlet není fotograficky zdokumentován. Jak jsme se dozvěděli později, navigace J.N.  poslala místo na Hrubou Skálu na hrad Valdštejn.


Po návratu jsme ještě 45 minut pilovali střelbu a první dotek s míčem pomocí TeamMate a nyní již vykoupaní, navonění a nagelovaní borci očekávají večeři, má být kuře a brambory.
My s Jirkou doufáme, že den byl pro všechny tak náročný, že dnešní večerní klid před večerkou bude opravdu klidem a my si v klidu přečteme noviny, které jsme si včera přivezli.
Večerka bude ve 22 hodin a pak věříme, že až do rána spánek.

Všichni jsme zdraví a těšíme se na zítřek, kdy nás mimo jiné čeká od 16,30 přátelský zápas s FK Mladá Boleslav. Přijeďte kluky povzbudit.

Den třetí :

Třetí den nám začal malým problémkem, neboť jsme nemohli najít klíče od kabiny, takže místo nástupu na snídani byla rozvinuta rojnice na hřišti, kde borci včera večer mastili fotbálek, ovšem bez výsledku. Ve chvíli, kdy už docházelo k lehké panice a začali jsme vybírat na nové klíče a vložky, vyjukli na nás ze země pod stolem v jídelně. A tak jsme zvesela vyrazili na trénink.

V podstatě první pořádná tréninková jednotka na letošním soustředění proběhla od 10 do 11,30 hodin a borci si na ní vyzkoušeli vodění míče s různými finesami, cvičení zaměřené na rychlost a chladnokrevné zakončení, následovala střelba po narážečce na dvě branky (měli jsme vypůjčeného domácího gólmana) a poté proběhl turnaj vítězů Ligy mistrů, v němž nastoupili týmy FC Bayern Mnichov, FC Chelsea, Real Madrid a CZ Bělehrad, která také nakonec překvapivě ukořistila díky lepšímu skóre celkové vítězství v sestavě Lukyn, Ríčrd, Loudis M. a Jirka M. ( gratulujeme).

Výborný oběd tvořený bramboračkou a špagetama do borců zaplul rekordním tempem a poté následoval polední klid (byl to boj, ale nakonec opravdu klid byl).

Ve 14,30 se kluci vydali opět na hřiště a zkoušeli si přímé kopy přes zeď a také jsme opět využili TeamMate. Na to vše nám stačilo 45 minut a po lehké svačince proběhla taktická porada před zápasem s FK Mladá Boleslav.

SK Jičín – FK Mladá Boleslav (U11) 8:4 (branky Holer 2x, Zítka 2x, Novotný 2x, Orendáš 1x a jedna branka byla vlastní) – tento zápas se klukům tolik nepovedl, bylo až moc vidět, že už jsou unavení, že v nich není tolik elánu jako třeba včera, výsledkem toho byla spousta zkažených přihrávek, nedařila se tolik hra 1x1, borci nebyli tolik důslední při bránění a presink praktikovaný ve všech předchozích zápasech neměl potřebné parametry.

I tak musím kluky pochválit, makali naplno a snažili se, seč jim síly stačily.

Teď už jsou po večeři, ke které byly palačinky, a připravují se na slíbený bowling (rozuměj, hrajou venku fotbal).

Věříme, že poslední noc proběhne bez problémů a zítra nás čeká odpoledne poslední zápas – od 15,15hodin se utkáme s týmem FK Baumit Jablonec, no a po něm odjezd domů.

Den čtvrtý :

Poslední den začal netradičně, ráno byl klid !!! Je to známka, že kluci pojali soustředění zodpovědně a jsou opravdu unavení. Nicméně ještě se musím vrátit k včerejšímu večeru, kdy po večeři proběhl turnaj v bowlingu a zároveň sledování LM – Viktorce všichni upřímně blahopřejeme.

Po snídani jsme s Jirkou registrovali obrovský elán do tréninku, a tak borci v 10 hodin nastoupili na místní pažit a začali jsme trénovat. Po běžecké abecedě, ke které jsme přidali po chvíli i práci s míčem, následovala házená se zakončením hlavou, poté střelba z druhého dotyku, postupem času jsme přešli na zakončení z „první“ a nakonec si kluci zkusili střelbu hlavou. To vše jsme navíc zaměřili na přesnost, takže zakončení muselo být do určeného prostoru v brance.

Na závěr tréninku pak proběhl pod rozhodcovským dozorem sudího Pierluigiho Coliny Zítky (který si rázným způsobem získal od samého začátku správný respekt, situace posuzoval s citem sobě vlastním, nebál se rozdávat žluté, ba dokonce ani červené karty a vše zvládl s naprostým přehledem) turnaj trojic na malé branky, kterého se účastnilo 5 týmů, zajímavostí je, že hráč Burda hrál (díky skvělé kondici) za mužstva 2, v jednom dokonce se mnou a s Jirkou (fyzičku si tedy opět výrazně zlepšil, i když na oběd málem nedošel).

Vítězem celého klání je tým FC Bohemians Real pod vedením kapitána Inženýra Bodliny – blahopřejeme.

K obědu se borci nadlábli česnečkou a kuřecím řízkem s bramborem a někteří si to vše ještě zahustili jakousi červenou omáčkou (u některých ten řízek potom na talíři nebyl ani vidět). Pak si ještě všichni zobli meloun a došlo k tomu, čeho se všichni bojíme – balení. Pravda je, že všichni mi už ve 13/30 hlásili, že mají splněno. Posouzení toho, jak to dopadlo, nechám na vás, milí rodičové, ale předpokládám, že ztráty a nálezy jsou povoleny.

K poslednímu zápasu nastoupili (prý již sbalení) borci od avizovaných 15/15 hodin proti stejně starým hráčům z Jablonce.

SK – FK Baumit Jablonec (U12) 4:0 (branky Prajs, Beneš, Orendáš a Bureš) – borci zvládli zápas velmi dobře, ač značně unavení nepustili soupeře hrajícího žákovskou ligu vůbec k ničemu, velmi dobře hru kontrolovali, poslední zbytky sil šetřili dobrou kombinací a i nově vyzkoušenou taktickou variantou bez okamžitého presinku po ztrátě míče, ale zatažením se na vlastní polovinu. Jsem přesvědčen, že kdyby měli kluci sil více a presovali by, tak jak umí, byla by to hra kočky s myší.

Všechny borce chválím, vydali se opravdu ze všech sil.

Na závěr našeho soustředění chci klukům poděkovat, že na hřišti makali naplno, že s jejich chováním nebyli žádné zásadní problémy a tím se zasloužili o to, že soustředění můžeme hodnotit jako povedené. K naší dobré pohodě přispěl i personál pensionu pod vedením „šéfa“ Petra Bajera a tímto jim všem chci za vše, co pro nás dělali za nás všechny poděkovat.

Klukům přeji, aby se rychle zregenerovali, aby vyléčili drobné šrámy, které díky maximálnímu nasazení utrpěli a těším se na neděli 1.9.2013, kdy nás čeká druhé kolo nadstavby – autobus odjíždí v 7/30 hodin tradičně z parkoviště u stadionu. Nominováni jsou všichni borci, kteří byli na soustředění.