KOMPLETNÍ STATISTIKA A KOMENTÁŘE (SEZÓNA 2014/2015)
 
Datum: 14.06.2015
Titulek: Poslední kolo KP jsme odehráli v sobotu 13.6.2015 na hřišti Nového Hradce Králové
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda Pavel, Louda Martin, Drbohlav, Matějka, Beneš, Holer, Zítka, Kloz, Schlesinger, Kubíček
 
Zápasy:
  • SK Jičín - FK Chlumec/RMSK Nový Bydžov 1:0
branky (asistence): v 1.minutě !!! Beneš (as. Louda P.)
 
  • SK Jičín - FC Nový Hradec Králové/Vysoká nad Labem 4:3
branky (asistence): Drbohlav (Beneš), Matějka (Beneš), Zítka (Schlesinger), Louda M. (Matějka)
 
  • SK Jičín - TJ Sokol Jičíněves 2:0
branky (asistence): Louda M.(Beneš), Matějka (Bodlák)
 
V úmorném vedru jsme bojovali víc sami se sebou než se soupeři, sice jsme získali plný počet bodíků za 3 výhry a díky tomu obsadili 1.místo ve skupině C jarní části KP, ale jinak jsme domů odjížděli s pachutí hodně nepovedeného výkonu ve velké většině sobotních odehraných minut. 
Za zmínku, co se herní kvality týče, stojí prvních 15 minut utkání s Chlumcem, kdy jsme soupeře doslova válcovali a herní kvalitou potvrzovali, že jsme si přijeli pro uhájení celkového prvenství ve skupině, potom prvních 6-7 minut utkání s Novým Hradcem, kdy jsme vedli 3:0 a v nichž životní góly hlavou dávali Páťa a Martin, ovšem vše ostatní co se hry v sobotu týče, byla prostě blamáž po všech stránkách.
Věříme, že si kluci vybrali jeden z nejhorších výkonů za celou dobu svého fotbalového působení na tento "mistrák" a už od sobotního a nedělního turnaje v Hořicích se znovu vrátí na vlnu kvalitních fotbalových představení, na která jsme od nich zvyklí a která jsou v jejich schopnostech. 
Poslední výkon sice nebyl nejlepší pozvánkou, nicméně všechny naše příznivce zveme na sobotu a neděli do Hořic, kde nás na turnaji čekají velmi zajímaví a kvalitní soupeři , kteří by nás měli pořádně prověřit a my věříme, že kluci se na to patřičně na motivují a poslední akci (pro většinu z nich) v kategorii mladších žáků zvládnou jak se sluší a patří.
Datum:: 07.06.2015
 
Titulek: Střelecké hody na Olympii HK
Dnes jsme se představili v úmorném vedru v Kuklenách v Hradci Králové, kde má svůj stadion tým Olympia Hradec Králové.
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda Pavel, Louda Martin, Drbohlav, Matějka, Beneš, Holer, Orendáš, Zítka, Kloz, Kubíček
 
Zápasy:
  • SK Jičín - FC Olympia HK 11:0
branky (asistence): Holer (Beneš), Holer (Beneš), Zítka (Beneš), Beneš (Louda M.), Orendáš (Kubíček), Drbohlav (Louda P.), Louda P. (Beneš), Matějka (Holer), Beneš (Zítka), Matějka (Louda P.) a Holer (bez as.)
 
  • SK Jičín - FK Černilov 5:0 
branky (asistence): Holer (Matějka), Beneš (Matějka), Louda P. (Čeřovský), Matějka (Drbohlav) a Louda P. (Drbohlav)
 
Borci SK dnes v Kuklenách odehráli i přes velké teplo zápasy ve velmi kvalitním tempu, kterému soupeři nestačili a obě utkání byla především otázkou skóre. Zatímco s domácími se klukům zakončení dařilo a dokonale dnes soupeři fotbal otrávili už v prvním poločase, tak s Černilovem hrajícím přece jen mnohem důrazněji a bojovněji se v koncovce trápili jednak díky špatnému řešení zakončení a jednak díky výbornému výkonu strážce černilovské svatyně.
Za oba zápasy si ovšem dnes borci SK zaslouží pochvalu, hráli velmi kvalitní fotbal, mnohdy se dokázali prosadit kombinacemi na jeden, dva doteky, hodně branek dnes vsítili po křídelních kombinacích s následným přesným centrem na zakončujícího hráče. Nedá se říct, že se vše povedlo na 100%, ale na dnešním výkonu se opravdu dá stavět.
Borci díky, v takových představeních pokračujte !
 
Datum: 30.05.2015
Titulek: Na domácím turnaji KP jsme byli nekompromisní
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda Pavel, Louda Martin, Drbohlav, Matějka, Beneš, Holer, Zítka, Kloz, Schlesinger a Kubíček
 
Zápasy:
  • SK Jičín - Jičíněves 11:0
branky (asistence): Holer (Schlesinger), Schlesinger (Matějka), Holer (Matějka), Kubíček (Schlesinger), Louda P. (Matějka), Louda P. (Drbohlav), Kubíček (Drbohlav), Zítka (Bodlák), Čeřovský (Matějka), Holer (Drbohlav), Holer (Čeřovský)
 
  • SK Jičín - FC Olympie HK 4:1
branky (asistence): Holer (Louda M.), Beneš (Drbohlav), Zítka (Holer), Beneš (Zítka)
 
  • SK Jičín - FK Chlumec/RMSK Nový Bydžov 4:0
branky (asistence): Holer (Zítka), Holer (Schlesinger), Beneš (Louda P.), Holer (Schlesinger)
 
Na domácím hřišti se kluci dnes naposledy představili v kategorii mladších žáků, myslíme si, že to bylo loučení povedené, borci předvedli slušné výkony, ukázali mnoho pěkných akcí a gólů nakonec nastříleli také dost.
První zápas je opět bez komentáře.
S Olympií jsme ovládali hru, ale branek bylo méně, soupeř bojoval a hru nám dokázal znepříjemnit, všechny vstřelené branky ovšem patřili k nejpovedenějším akcím dnešního dne.
V posledním zápase jsme chtěli konečně na jaře porazit kvalitní tým z Chlumce, což se nám povedlo výsledkově možná až nečekaně jasně, ovšem soupeř svou kvalitu potvrdil a několik šancí si připravil, ovšem v tomto zápase nás za nerozhodnutého stavu podržel Čéřa a kluci své šance proměňovat dokázali.
Za dnešek díky všem borcům na hřišti i fanouškům v hledišti a rodičům také za výpomoc při stavění hřiště.
 
Datum: 17.05.2015
Titulek: 6.kolo KP na Olympii HK
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda Pavel, Louda Martin, Drbohlav, Matějka, Holer, Zítka, Kloz a Kubíček 
 
Zápasy: 
  • SK Jičín - TJ Sokol Jičíněves 12:0
branky (asistence): Louda M. (as.Zítka), Matějka (Zítka), Matějka (Louda M.), Louda P. (Bodlák), Louda P. (Kubíček), Louda P. (Kubíček), Zítka (Holer), Holer, Louda M. (Holer), Louda M. (Zítka), Holer (Matějka) a Holer (Zítka)
 
SK Jičín - FC Olympia HK 7:0
branky (asistence): Bodlák, Matějka (Kubíček), Holer (Matějka), Drbohlav (Holer), Drbohlav (Holer), Holer (Drbohlav), Louda P. (Matějka) 
 
SK Jičín - Nový Hradec 1:1
branky (asistence): Louda M. (Zítka)
 
Na velmi kvalitní travnaté ploše odevzdali dnes kluci výkony na hranici svých možností. První zápas - bez komentáře. S Olympií chvíli trvalo, než se kluci proti zhuštěné obraně domácích střelecky prosadili, ale potom už to byla jednoznačná záležitost. Na závěr s Novým Hradcem výkon fotbalově na slušné úrovni, bohužel střelecký prach zřejmě borci vystříleli v prvních dvou mačích, a protože soupeři dovolili skórovat z penalty, kterou si sami zavinili chybným bráněním, utkání skončilo remízou, i když skóre mohlo být klidně 10:3, což je škoda, ale nevadí, jedeme dál. 
V dalším týdnu se budeme už připravovat na turnaj v Rakousku, kam odjíždíme v pátek.
 
Datum: 12.05.2015
 
Titulek: V Chudonicích u Nového Bydžova jsme utrpěli první porážku v r.2015
Na další kolo jarní části KP jsme zajížděli do Chudonic u Nového Bydžova, kam byl turnaj KP přeložen z Kobylic.
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda Pavel, Louda Martin, Drbohlav, Matějka, Holer, Zítka, Kloz, Schlesinger, Kubíček a Prajs
 
Zápasy:
SK Jičín - Chlumec n/C 1:2
branky (asistence): Matějka (as.Holer)
 
SK Jičín - Jičíněves 6:0
branky (asistence): Matějka (Schlesinger), Kubíček (Louda P.), Matějka (Holer), Holer (Schlesinger), Prajs (Schlesinger) a Kubíček (Prajs)
 
SK Jičín - FK Jaroměř 5:0
branky (asistence): Holer (Prajs), Louda P. (Prajs), Holer (Kubíček), Zítka (Holer) a Prajs
 
V chladném a deštivém počasí nepředvedli borci SK vůbec špatný výkon, v zápase s domácími tradičně promrhali několik dobře vytvořených gólových šancí a soupeři naopak oba góly nabídly jak na zlatém podnose po hrubých individuálních chybách, což znamenalo první porážku od 1.ledna 2015 !!! - je to škoda, ale každá série někdy končí a nová může zase začít. Další 2 zápasy už kluci měli plně ve své moci a tentokrát se prosadili i střelecky.
 
Datum: 03.05.2015
Titulek: Ve čtvrtém kole jarní části KP podali borci povedené výkony
Na novotou zářícím stadionku v Chlumci jsme dnes odehráli 3 utkání, ve kterých jsme se prezentovali kvalitním fotbalovým projevem.
 
Sestava:
Čeřovský, Louda Pavel, Louda Martin, Drbohlav, Matějka, Beneš, Holer, Orendáš, Zítka, Kloz, Prajs
 
Zápasy:
SK Jičín - FK Chlumec/RMSK Nový Bydžov 1:1
branky (asistence): Beneš (as.Louda P.)
 
SK Jičín - Jičíněves 4:1
branky (asistence): Beneš (Orendáš), Beneš (Orendáš), Drbohlav (Orendáš) a Orendáš (bez as.)
 
SK Jičín - FC Nový Hradec Králové/FK Vysoká N/L 5:0
branky (asistence): Holer (Matějka), Louda P. (Beneš), Louda P. (Matějka), Holer (bez as.) a Holer (Prajs)
 
První zápas s domácími byl mačem nejlepších týmů naší skupiny, borci SK byli od začátku aktivnější a po zásluze šli do vedení, které mohli (měli) navýšit při dalších vytvořených šancích. Domácí před vlastními fanoušky bojovali, dřeli a po naší chybě v rozehrávce byli odměněni vyrovnávací brankou ještě v prvním poločase. Od vyrovnání se už potom hrálo na jednu branku, ve druhém poločase jsme převahu měli místy drtivou, příležitostí na vstřelení branky bylo víc než dost, ale "nebylo dáno", jak se říká, kdyby se hrálo do půlnoci, tak bychom gól nedali. Remíza mrzí, ale výkon vcelku povedený.
Ve druhém mači jsme na výkon z prvního zápasu v první půlce tak úplně nenavázali, nebylo v něm tolik pohybu, ale i tak se hrálo opět na jednu branku, ovšem místo jasného vedení jsme inkasovali po hrubce při rozehrávce a museli dotahovat manko. Výrazně zlepšený výkon ve druhém poločase jemuž napomohla změna v rozestavení a především zvýšená aktivita v pohybu bez míče, to klukům přineslo rychlé otočení skóre, které postupně narůstalo a zápas se dohrál v naší režii.
Poslední zápas s Novým Hradcem byl hodně o morálce, přece jen síly klukům ubývaly, ale fotbalová kvalita naštěstí byla i v tomto utkání plně na naší straně, borci ji potvrdili nejen neustálou hrou na útočné polovině, ale i nastřílenými brankami.
všem hráčům za dnešek poděkujeme, hráli dnes velmi dobrý fotbal, který se musel líbit, věříme, že v tom budou pokračovat a i nadále na trénincích poctivě pracovat.
 
Datum: 26.04.2015
Titulek: Ve 3.kole KP jsme ztratili první body a přišli i o nulu v kolonce obdržených branek
 
3.kolo KP jsme dnes odehráli v Jičíněvsi.
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda Pavel, Louda Martin, Drbohlav, Matějka, Holer, Zítka, Kloz, Kubíček a Prajs
 
Zápasy:
SK Jičín - Jičíněves 5:3
branky (asistence): Matějka (as.Zítka), Prajs (Drbohlav), Louda P. (Drbohlav), Louda P. (Holer), Matějka (Holer)
 
SK Jičín - FK Chlumec/RMSK Nový Bydžov 1:1
branky (asistence): Holer (Prajs)
 
SK Jičín - FK Černilov 2:0
branky (asistence): Kloz (bez as.), Prajs (Drbohlav)
 
Na dnešním miniturnaji jsme bohužel přišli o 2 body remízou s Chlumcem, dostali jsme první góly v jarní části soutěže a ve druhém poločase úvodního zápasu s domácími jsme podali nejhorší výkon v r.2015. Kdo by si to byl v průběhu prvního poločasu prvního utkání pomyslel, borci bojovali, stříleli krásné branky a předváděli dobré kombinace. Po hrubce jsme však v závěru prvního poločasu inkasovali a s výkonem to šlo dolů jak na horské dráze. Poločas ještě skončil 5:1 a druhý jsme hráli přesně 4 minuty, v těch jsme stihli 4-5 tutových gólových šancí, které jsme s přehledem sobě vlastním zahodili a pak už jsme předvedli jen neuvěřitelnou sérii hrubých individuálních chyb při dalších dvou obdržených brankách při kterých nás nepodržel ani gólman a pohyb jak v tanečních. TAKHLE SE PÁNOVÉ HRÁT NEDÁ !
Druhý zápas s Chlumcem byl zajímavý hlavně tím, že byl vyrovnaný, měli jsme sice víc míč i nějaké šance, ale protože po další hrubé chybě jsme dokonce prohrávali, bylo pro nás vyrovnání vysvobozením a na vítězství to jaksi nestačilo.
Na závěr již na jaře potřetí FK Černilov, který jsme i tentokrát porazili, když celý mač odehráli kluci, kteří s Chlumcem nenastoupili.
Dnešek se nám tedy moc nepovedl a máme o čem přemýšlet a snad i borci samotní se nad sebou zamyslí, aby příště jejich výkon měl lepší parametry. V Chlumci nás čeká nádherný nový stadion s novým zázemím a prý perfektní travičkou, domácím i Jičíněvsi máme po dnešku co vracet, tak snad motivace bude maximální.
Upozorňuji na skutečnost, že úterní tréninky budou probíhat v čase 18-19/30 hodin, sraz v 17/45, důvodem je jednoznačně to, abychom na hřišti měli dost prostoru a nemuseli trénovat na jedné čtvrtině, snad s tím nikdo nebude mít problém.
 
Datum: 18.04.2015
Titulek: 2.kolo KP se odehrálo u nás v Jičíně na "umělce"
Dnes jsme pořádali 2.kolo KP, soupeři Jičíněves, Olympie HK a Černilov, hrálo se na umělé trávě za studeného,větrného počasí.
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda Pavel, Louda Martin, Kloz, Schlesinger, Matějka, Zítka, Holer, Drbohlav, Kubíček
 
Zápasy:
SK Jičín - TJ Sokol Jičíněves 3:0
branky (asistence): Schlesinger (as.Louda P.), Holer (Matějka) a Holer (Zítka)
 
SK Jičín - FC Olympie HK 9:0
branky (asistence): Louda P. (Drbohlav), Holer (Matějka), Holer (Schlesinger), Drbohlav (Matějka), Drbohlav (Matějka), Holer (Matějka), Schlesinger (Holer), Schlesinger (Kubíček) a Louda M. (Zítka)
 
SK Jičín - FK Černilov 4:0
branky (asistence): Louda P. (Holer), Holer (Matějka), Schlesinger (Čeřovský) a Matějka (Kloz)
 
První zápas v okresním derby s Jičíněvsí byl k vidění poměrně vyrovnaný mač a výsledek až tak úplně neodpovídá dění na hřišti, soupeř hrál důrazně a vypracoval si několik nadějných situací vč,penalty, nám nevycházela kombinace hlavně z důvodu špatných prvních dotyků s míčem a pohyb také nebyl úplně ideální. My si myslíme, že vše nakonec rozhodla naše větší fotbalová kvalita a individuální výkon Lukáše Holera.
Další dva zápasy se soupeři z Hradce Králové už byli herně jednoznačně v naší režii, borcům se více dařila kombinace, lépe pracovali s míčem a tentokrát vycházelo i zakončení.
Myslíme si, že domácí turnaj našim borců vcelku vyšel, předvedli docela slušný fotbal a diváky určitě svojí hrou pobavili. Za to je potřeba jim poděkovat a přejeme si, aby na sobě dál poctivě pracovali, protože ani dnes, nebylo vše úplně ideální.
 
Datum: 11.04.2015
Titulek: V 1.kole jarní části KP jsme se představili v Novém Hradci
V krásném fotbalovém areálu fotbalového klubu FC Nový Hradec jsme začali jarní část KP mladších žáků. Na dobře upravenou travičku a za slunečného počasí jsme dnes postavili tuto sestavu :
Čeřovský, Bodlák, Louda Pavel, Louda Martin, Matějka, Schlesinger, Drbohlav, Holer, Kubíček, Zítka a Kloz
 
Zápasy:
SK Jičín - FK Černilov 2:0
branky (asistence): Matějka z TK a Zítka (Drbohlav)
 
SK Jičín - FC Nový Hradec 4:0
branky (asistence): Louda P. (Drbohlav), Holer (Bodlák), Holer (Zítka) a Schlesinger (bez as.)
 
Kluci nastoupili po více jak 4 měsících na přírodní trávě (to, na čem trénujeme v JC nemá s fotbalovou přírodní trávou nic společného, snad dočasně) a v kombinaci s krásným slunečným počasím se nám zdálo, že se jim nechce moc běhat, pohybu bez míče bylo jak šafránu a díky tomu, se kombinace dařila jen ztěžka. Ovšem i tak, si kluci dokázali v obou zápasech vypracovat šance ne na jeden, ale minimálně na 3 zápasy, jenže koncovka i dnes byla naší slabinou. Vítězství jsou zasloužená, měla být vyšší a fotbal kluci umějí hrát mnohem lepší a v rychlejším tempu. Věříme, že na dalších turnajích nám to předvedou.
Dnes jsme spokojeni s výhrami, nulou v kolonce obdržených branek, s několika pěknými kombinacemi a v některých fázích hry i s výkony Vojty, Pavla a Papriky, v obraně si své odehrál Ondra a světlé okamžiky měli i oba Lukášové. Ostatní borci mají rozhodně na lepší výkon a my se těžíme, že nám ho hned na dalším "mistráku" předvedou, nicméně i oni si zaslouží pochvalu minimálně za bojovnost.
 
Datum: 29.03.2015
Titulek: Přátelským utkáním s FKM Javorka natáhli kluci vítěznou šňůru v přátelských utkáních
V sobotu 28.3.2015 jsme se utkali v dalším PU s tradičním rivalem z Lázní Bělohrad. Hrálo se tentokrát pouze klasickým systémem 7+1 na půlku hřiště, a protože čtvrteční trénink na přírodní trávě nám ukázal, v jakém je příšerném stavu, hrálo se radši opět na umělce.
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Kloz, Louda Pavel, Louda Martin, Matějka, Drbohlav, Schlesinger, Holer a Kubíček (Prajs, Orendáš a Beneš střídavý start žák.liga, Zítka nemocný)
 
SK Jičín - FKM Javorka 10:2
branky: Louda P. 4x, Matějka 4x, Kubíček, Schlesinger
 
V utkání hraném na 2x30 a 1x20 minut stříleli naši borci některé góly po krásných akcích do prázdné branky, měli jsme více ze hry, dařily se akce 1x1 a vítězství je zasloužené. Na druhou stranu jsme 2 branky dostali po zbytečných chybách a ztrátách míče, v průběhu hry byly pasáže, kdy jsme si nebyli schopni kloudně přihrát a ke konci už bylo vidět, že některým hráčům docházejí síly. Chválíme čtyřgólové střelce a pilíře naší sobotní hry Pavla a Vojtu a jsme moc rádi, že se do tréninku a zápasů opět zapojil po dlouhodobém marodění Martin L.
V týdnu pokračujeme v trénincích a "ladění" formy na první mistrák.
 
Datum: 22.03.2015
Titulek: V sobotu 21.3.2015 si borci SK poprvé v kariéře zahráli na velkém hřišti
 
SK Jičín - Slovan Broumov 4:0 + 0:2
branky: Bureš, Schlesinger, Holer, Beneš 
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Prajs, Orendáš, Holer, Zítka, Matějka, Beneš, Schlesinger, Drbohlav, Kloz a Bureš
 
Poprvé ve své kariéře si kluci vyzkoušeli, jaké to je hrát "velký fotbal" na velkém hřišti 11 x 11, soupeřem byl podle nás nejlepší tým KP mladších žáků v soutěži pořádané KFS HK - Slovan Broumov. Byli jsme hodně zvědaví, jak to kluci zvládnou, jak se srovnají s velkým hřištěm, s větším počtem hráčů na hřišti, jak budou reagovat po stránce fyzické a vlastně i taktické. Borci nás mile překvapili, v prvním poločase se ještě tak trošku rozkoukávali, ale druhá půlka zápasu hraného na 2x20 minut už měla z naší strany velmi dobré parametry a myslíme si, že výsledek je zasloužený, i když i Broumov si nějaké šance dokázal vypracovat, ale i na naší straně mělo padnout branek více. Dovolíme si napsat, že jsme viděli velmi kvalitní fotbal z obou stran a jsme rádi, jak to kluci zvládli.
Druhou část přátelského utkání jsme už odehráli klasicky na půlku hřiště na 1x 30 minut v rozestavení 7+1, do hry už jsme nenasadili Ričrda, Beníka ani Burdu, což se projevilo na kvalitě naší hry a především jsme měli pocit, že klukům trošku došla šťáva a Broumov nás po většinu času přehrával, vytvořil si více šancí a druhou část PU ovládl zaslouženě.
Na závěr bychom rádi ocenili výkon všech hráčů, nejen našich, ale i soupeře, bylo to vydařené sobotní fotbalové dopoledne, které klukům po fotbalové stránce přineslo opět něco nového do jejich fotbalového růstu.
p.s. utkání opět s přehledem odřídil M.Bureš a i jemu patří také náš velký dík.
 
Datum: 14.03.2015
Titulek: Na umělce v Chudonicích s RMSK Cidlina U12 vítězně
K dalšímu PU jsme si zajeli do Chudonic u Nového Bydžova, kde jsme se utkali s o rok mladším soupeřem RMSK Cidlina hrajícím žákovskou ligu, hrálo se v klasickém rozestavení 7+1 na 2x30 minut + 1x 15 minut.
 
Sestava:
Čeřovský, Louda Pavel, Holer, Matějka Vojta, Kubíček, Matějka Jiří (2004), Zítka, Bodlák, Kloz a Schlesinger (omluveni nemocní Drbohlav a Louda Martin, Orendáš je na horách, Prajs léčí kolena a Beneš dostal volno)
 
SK Jičín (U13) - RMSK Cidlina (U12) 10:1
branky : Bodlák 2x, Matějka V. 2x, Kubíček 2x, Louda P., Holer, Matějka J., Zítka
 
Od začátku se sice víc hrálo na polovině soupeře, ale po celých prvních 30 minut nebyli naši borci schopni svůj tlak korunovat brankami a prvních 30 minut skončilo jen 1:0, nicméně borci SK dál tvořili hru, čím dál tím více se kombinačními akcemi dostávali k zakončení a góly s utíkajícím časem postupně přicházely. Bohužel i nadále je vidět na některých hráčích tréninkové manko, tak věříme, že už přestanou blbnout, budou se k svému tělu chovat jako profesionální sportovci a s přibývajícím počtem tréninků se jejich hra vrátí minimálně na úroveň, na jakou jsme u nich zvyklí.
Za týden nás doma čeká Slovan Broumov a to bude úplně jiné kafe !
 
Datum: 01.03.2015
Titulek: Přátelské utkání s Jiskrou Hořice jsme s přehledem ovládli
 
SK Jičín (U13) - Jiskra Hořice (U13) 8:1
branky : Zítka 3x, Beneš, Louda P., Schlesinger, Matějka, Čeřovský
 
Sestava:
Čeřovský, Orendáš, Louda P., Kloz, Drbohlav, Beneš, Matějka, Schlesinger, Kubíček, Zítka a Holer (zraněn Prajs, nemocní Louda M. a Bodlák)
 
Utkání se hrálo na 2 x 30 minut a 1x 20 minut od začátku v režii borců SK, kluci hráli s chutí, ve velmi dobrém pohybu, po ztrátě míče dokázali okamžitě reagovat rychlým napadáním a bleskovým ziskem míče zpět pod svoji kontrolu. V průběhu celého mače bylo k vidění z naší strany několik pěkných kombinačních akcí, dařily se průniky 1x1, jsme rádi, že několik branek padlo po křídelních akcích s následným kvalitním centrem a přesným zakončením (tedy to, čemu na tréninku postupně věnujeme čím dál tím více času).
Přes všechna pozitiva byly ve hře k vidění i nedostatky, dnes především v řešení finální a předfinální fáze, vše si rozebereme a věříme, že v dalším utkání budou kluci hrát ještě lépe.
Za dnešek všem borcům děkujeme a těšíme se na další práci.
Na závěr ještě velký dík Milanovi Burešovi, že zápas s přehledem odpískal.
 
Datum: 25.02.2015
Titulek: PU s MFK Trutnov U12 dne 21.2.2015
 
V sobotu jsme se v netradičním čase od 16 hodin na jičínské umělce představili v utkání s o rok mladším ligovým soupeřem z Trutnova v sestavě Matějka Vojta, Zítka Prajs, Holer, Kubíček, Matějka Jirka (r.2004), Drbohlav, Bodlák, Kloz a Schlesinger Péťa (na střídavý start z Kopidlna) - chyběli nemocní Čeřovský i oba kluci Loudovci, Beneš a Orendáš hráli na turnajích v zahraničí.
SK Jičín U13 - MFK Trutnov (U12) 10:7 (branky Zítka 4x, Matějka V. 5x, Prajs)
Vyzkoušeli jsme si hru bez některých stabilních borců včetně chybějícího brankáře a bylo nám jasné, že kvalita herního projevu nebude taková, jak jsme zvyklí, nicméně můžeme být spokojení s počtem vstřelených branek a výkonem Zikiho, Vojty a Prajsíka, na dalších hráčích bylo patrné, že zimní příprava je v plném proudu, nelíbil se nám závěr utkání, kdy se borci přestali soustředit na plnění obranných úkolů a soupeř nás hrůzostrašně přečísloval, což se již nesmí nikdy opakovat, což jsme si na tréninku zdůraznili. Byli bychom také rádi, kdyby se příště na gólových statistikách podílelo více hráčů.
Makáme dál, borci !!!!
 
Datum: 07.02.2015
Titulek: 1.přátelské utkání v roce 2015 jsme odhráli dnes v Jičíně
 
SK Jičín (U13) - FK Baumit Jablonec (U13 ) 4:2
branky: Matějka 2x, Louda M., Zítka
 
Zápas s ligovým soupeřem hraný na 2 krát 30 minut v rozestavení 7+1 byl pro nás výbornou prověrkou na začátku zimní přípravy na jarní boje v krajském přeboru. Utkání bylo poměrně vyrovnané, místy borci předvedli výborné fotbalové okamžiky, občas to trochu zaskřípalo, ale to je asi v tomto období normální. Všem borcům za dnešní výkon děkuji.
Další týden se ponese v duchu prázdnin a bude tedy i volno fotbalové, sejdeme se opět v úterý 17.2.2015 na tréninku od 16/30 - sraz v 16/15 na stadionu. Přeji všem hezky strávené volno.
 
Datum: 14.12.2014
Titulek: Halovým turnajem nadějí v Mělníku jsme vítězně uzavřeli podzimní část roku 2014
 
Dnešní turnaj v Mělníku, který byl náhradou za zrušený turnaj v Pardubicích, odehrála tato 
 
Sestava:
Čeřovský, Matějka Jiří, Matějka Vojtěch, Beneš, Holer, Orendáš, Zítka a Kloz
 
Opět tedy nekompletní sestava, která oproti páteční nominaci doznala značných změn, ale jak se ukázalo, máme z čeho vybírat.
Turnaj se hrál ve dvou skupinách po 13 minutách hry na zápas a poté semifinále a finále, my jsme se v základní skupině utkali dvakrát s týmem starších žákyň FC Mělník a dvakrát s týmem Sokol Pokratice :
 
SK Jičín - FC Mělník "st.žákyně" 13:0
branky: Zítka 4x, Matějka J.3x, Orendáš 2x, Holer, Beneš, Kloz, Matějka V.
 
SK Jičín - FC Mělník "st.žákyně" 5:0
branky: Matějka J. 2x, Orendáš, Kloz, Beneš
 
SK Jičín - Sokol Pokratice 3:0
branky: Beneš 2x, Zítka
 
SK Jičín - Sokol Pokratice 5:0
branky: Beneš, Matějka V., Zítka, Matějka J., Čeřovský
 
a postup do semifinále :
SK Jičín - FK Tygři Neratovice 2:1
branky: Matějka V. 2x
 
finále :
SK Jičín - FC Zličín 1:1
branky: Matějka V. a na penalty 5:4 a celkové vítězství v turnaji.
 
Turnaj sice nebyl obsazen tak kvalitně, jako tomu mělo být v Pardubicích, ale pro nás bylo důležité, aby si kluci ještě na konci roku zahráli soutěžní zápasy a turnaj svůj účel určitě splnil. Ve skupině jsme sice byli jednoznačnými pány, ale semifinále a finále už byly zápasy, které nás prověřily dostatečně, byť jsme v obou byli v lepším držení míče a vypracovali jsme si více šancí, tak oba mače byly napínavé až dokonce. Semifinále rozhodla perfektně sehraná standartka v poslední sekundě utkání, která ovšem byla vyústěním super kombinace po níž šel náš hráč sám na branku a byl nemilosrdně "zkosen", takže potrestání v podobě vítězné branky bylo namístě. Finále pak bylo hlavně zkouškou toho, co borci vydrží se soupeřem fyzicky mnohem zdatnějším a vyspělejším, postavami připomínajícím starší žáky, my jsme moc rádi, že i v tomto utkání jsme hráli fotbal, který bavil diváky i naše borce, a tak jsme přesvědčeni, že vítězství na penalty je zasloužené a je odměnou za naši dobrou hru.
Všem borcům za dnešek patří poděkování, předvedli na co mají a po opravdu velkých sobotních problémech se sestavou, je to sladká odměna na konec roku 2014.
Vojta Matějka byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a jeho bratr Jirka (ročník 2004) nejlepším střelcem turnaje - oběma gratulujeme.
 
Datum: 06.12.2014
Titulek: Halový turnaj v Jaroměři jsme vyhráli
 
Dnes jsme odehráli v Jaroměři první ze dvou naplánovaných halových turnajů letošní zimní sezóny. Hrálo se 1 x 13 minut ve dvou skupinách po 5 týmech a poté následovaly zápasy o umístění.
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda Martin, Drbohlav, Matějka, Beneš, Orendáš, Zítka, Kloz, Prajs
 
skupina :
SK Jičín - RSCM Rozkoš Česká Skalice 7:0
branky: Orendáš 3x, Louda M. 2x, Zítka, Bodlák
 
SK Jičín - FK Černilov 1:0
branky: Orendáš
 
SK Jičín - TJ Slovan Broumov 4:2
branky: Matějka 2x, Prajs, Zítka
 
SK Jičín - TJ Třebechovice 1:2
branky: Matějka
 
semifinále :
SK Jičín - FC Spartak Rychnov n/K 4:1
branky: Beneš, Louda M., Matějka, Orendáš
 
finále :
SK Jičín - TJ Slovan Broumov 2:1
branky: Louda M., Matějka
 
V konkurenci týmů hrajících Krajský přebor jsme slušně zvládli základní skupinu až na poslední zápas, v němž dostali borci výsledkovou, ale hlavně herní facku od Třebechovic. Jsme moc rádi, že si kluci z tohoto mače vzali ponaučení a semifinále i přesto, že prohrávali 0:1 dokázali výrazně zlepšeným výkonem vyhrát. Finále pak pro nás také nezačalo šťastně a borci museli opět otáčet nepříznivé skóre, což se jim díky kvalitní hře podpořené poctivým přístupem povedlo. Chtěl bych tímto poděkovat kolegům trenérům z Broumova, kteří za stavu 1:1 poradili rozhodčímu, že máme jednoznačně kopat přímý kop po faulu na Páťu D., pro kterého skončil turnaj po ošklivém zákroku brankáře vyšetřením poraněného kolena v nemocnici (zprávy jsou dobré, vazy jsou O.K.). Díky fair-play soupeře jsme se také dostali do vedení, neboť standartku zkušeně využil Vojta M. a poté již 
Celkově až na jeden nepovedený zápas si myslíme, že kluci odehráli dobrý turnaj, byť ne vše se povedlo, ale v hale netrénujeme a s míčem, s kterým se hrálo, se kluci v podstatě potkají jen na turnaji v Jaroměři.
Borci díky a Zikimu gratulace k ceně pro nejlepšího hráče turnaje, snad si tím trošku kompenzoval neustálé výpadky vinou zranění.
 
Datum: 23.11.2014
Titulek: Přátelské utkání s MFK Trutnov U12 dne 22.11.2014
 
Poslední venkovní utkání hrané v r.2014 odehráli mladší žáci SK proti soupeři z Trutnova, tým hrající ligu mladších žáků kategorie U12 nás dostatečně prověřil a ukázal, co všechno musíme dál zlepšovat.
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Kloz, Louda P., Drbohlav, Prajs, Matějka, Louda M., Kubíček a Beneš
 
Ani v posledním utkání roku 2014 jsme tedy nenastoupili kompletní a asi to je trošku rarita, neboť v plné síle jsme od léta nehráli ani jednou, dnes chyběl zraněný Ziki, Ríša hledal první sníh na horách a Lukáš se zotavuje po operaci.
Co se samotného zápasu týče, tak nemůžeme být spokojeni, příliš mnoho technických chyb v práci s míčem, v některých fázích hry malý pohyb a chvílemi až laxnost, to vše se projevilo na hře jako takové a tím pádem nesnesla přísnějšího měřítka. Je to škoda, protože tímto zápasem se kluci co se zápasů na venkovním hřišti za SK týče rozloučili s rokem 2014 a loučení to ideální bohužel nebylo.
Věříme, že se kluci dají dohromady a na naplánovaných turnajích halových předvedou zlepšené výkony, tedy takové, na které opravdu mají.
 
Datum: 17.11.2014
Titulek: 15.11.2014 jsme si zahráli na kvalitním turnaji v Kochánkách
 
V sobotu 15.11.2014 jsme se zúčastnili turnaje v Kochánkách u Benátek nad Jizerou, 12 týmů bylo rozděleno do 2 skupin po šesti, ve skupinách se utkal každý s každým a dle umístění ve skupině si to potom rozdala mužstva v zápasech o konečné umístění, všechna utkání se hrála na 1 x 16 minut v klasickém rozestavení 7+1 a travnaté hřiště i restaurace na hřišti odpovídaly tomu, že se uskutečnil opravdu dobře obsazený turnaj.
 
Sestava:
Čeřovský, Louda P., Louda M., Drbohlav, Matějka, Beneš, Holer, Orendáš, Zítka, Kloz, Prajs
 
Zápasy skupina :
SK Jičín - FC Nitra "A" 1:0
branky: Louda P.
 
SK Jičín - FK Baník Most 0:0
 
SK Jičín - SC Xaverov 2:0
branky: Matějka, Orendáš
 
SK Jičín - Dream Team Sedlčany 1:0
branky: Drbohlav
 
SK Jičín - Admira Praha 0:0
 
a vzhledem k ostatním výsledkům 2.místo ve skupině a mač o 3.místo
 
SK Jičín - FC Nitra "B" 2:2
branky: Prajs, Holer na penalty porážka 1:3 a tedy konečné 4.místo
 
Borci dnes odehráli turnaj, který pro ně byl plný zážitků, které jim do budoucího nejen sportovního života jistě dají hodně, hned na začátku se v prvním utkání smolně zranil Ziki a turnaj pro něj skončil, kluci se ovšem semkli a hráli kvalitní fotbal, vytvářeli si velké množství šancí, ale v zakončení kopírovali vlastně celou podzimní část sezóny. Špatná koncovka je nakonec stála souboj o první místo, protože FC Nitra "A", byť s námi prohrála, své ostatní zápasy vyhrála, posledním mač ve skupině dokonce brankou, po které rozhodčí pískl konec utkání. Nám po skupinách zůstala pachuť ze závěrečného utkání s Admirou Praha, kde jsme měli všichni pocit, že minimálně 2 borci byli možná věku dorosteneckého, soupeř to ničím nevyvrátil, registračky borců ani kartičky pojištěnců předložit nedokázal, je tedy spíš na svědomí lidí zodpovědných v klubu Admira Praha, zda jim stojí zato, hrát turnaje se staršími hráči, nicméně nechtěli jsme dělat problémy pořadatelům, kteří měli jistě svých starostí dost a protest jsme nakonec zrušili.
Zápas o 3.místo pro nás začal smolně a brzy jsme prohrávali, když kluci přestali hrát, jelikož míč byl dle jejich názoru metr za autovou čárou, rozhodčí ovšem nepískal, soupeř hrál dál a tak jsme museli obracet skóre (my trenéři situaci posoudit nemůžeme, protože se odehrála na druhé straně hřiště). Slouží klukům ke cti, že předvedli skvělý obrat a po krásných akcích individuálních i kombinačních vedli i po závěrečném časovém limitu 2:1, rozhodčí nastavoval a kopal se roh před naší brankou před níž byli všichni hráči na hřišti, po trmě vrmě se ocitl míč za zády Čéři nicméně někdo z našich hráčů ho odkopl do bezpečí, rozhodčí nic a tak jsme si mysleli, že už pískne konec, sudí však překvapivě přiběhl k fanouškům Nitry stojícím za naší brankou a na jejich pokyn branku uznal. Naši borci se dušovali, že míč za brankovou čárou v žádném případě nebyl, psychicky se totálně položili a penalty absolutně nezvládli. Nás trenéry mrzí, že rozhodčí dal na radu lidí stojících za naší brankou a fandících soupeři, o tom, zda gól byl či nebyl se ovšem nemůžeme přít, protože jsme to nemohli přes shluk hráčů vidět.
Závěrem chceme našim borcům poděkovat za výborný fotbal, který na turnaji předváděli a za který je pochválil trenér FC Nitra i pořadatel turnaje Matěj Kocourek. Tento turnaj pro ně byl i výbornou zkušeností do budoucna a to jak do života sportovního tak i toho "normálního", všichni se přesvědčili, že život není peříčko a ne vždy vyhrává ten nejlepší a někdy se může prohrát i tak, že někdo nehraje fair-play ,pro nás tedy turnaj nedopadl výsledkově podle našich představ, ale jsme hrdí na výkony, které kluci předvedli.
 
Datum: 08.11.2014
Titulek: Přátelská utkáná 8.11.2014 s FK Náchod a Slovanem Broumov
Dnes jsme sehráli na kvalitní travnaté ploše v Provodově u Náchoda 2 přátelská utkání, nejdříve 2 x 30 minut s FK Náchod (hrálo se stejně jako v HK, na jednom hřišti my s FK Náchod a na druhém hřišti Broumov s FK Náchod, o půlce se týmy Náchodu prohodily), následovala soutěž týmů ve střelbě na přesnost a na závěr jsme si to rozdali 1 x 15 minut se Slovanem Broumov. 
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Drbohlav, Matějka, Beneš, Holer, Zítka, Kloz, Prajs a na výpomoc Martin Florian (ročník 2001) 
 
Zápasy: 
SK Jičín (U13)- FK Náchod (U13) 6:4
branky: Beneš 3x, Holer 2x, Prajs
 
S mužstvem hrajícím žákovskou ligu jsme si prvních 5-10 minut zvykali na vyšší tempo hry, soupeř byl jednoznačně nejlepším týmem, s kterým jsme se za celý podzim utkali, naši borci museli hrát daleko rychleji, důrazněji, kličky musely být prováděny mnohem lépe, přihrávky musely být rychlejší a přesnější, důraz v osobních soubojích musel být větší, než se soupeři v KP, po těch 5-10 minutách si borci SK na to všechno zvykli, dostali se do hry a předvedli velmi povedený výkon. 
Po skončení tohoto mače připravili pořadatelé z Náchodu týmovou dovednostní soutěž ve střelbě na přesnost do určených prostorů v brance a poté následovalo 15 minut hry s možná nejlepším týmem KP Královéhradeckého kraje, se Slovanem Broumov. 
 
SK Jičín - Slovan Broumov 1:1
branky: Beneš
 
Utkání už bylo poznamenáno únavou borců na obou stranách ze souboje s Náchodem, ale přesto byly na obou stranách k vidění pěkné akce, které ovšem spolehlivě likvidovali oba brankáři. 
Na závěr je potřeba napsat, že dnešní utkání byla pro náš tým výbornou prověrkou, ukázaly se věci které zvládáme dobře i ty, které nám jdou hůře a dlouhá cesta za to na 100% stála. Trenér Beny pak uvádí, že je moc rád,že tyto zápasy viděl, protože když odpoledne vyrazil na zápas KP mužů SK Jičín - Dobruška, tak byl z té předvedené holomajzny ze strany našeho A týmu strašně zklamaný a je rád, že kluci mu ráno udělali svým výkonem radost, kdyby někteří borci z A týmu chodili trénovat stejně poctivě, jako mladší žáci SK, tak by tak strašný výkon snad nikdy předvést nemohli. 
Borci, za dnešek všem díky.
 
Datum: 28.10.2014
Titulek: Přátelské utkání s FC Hradec Králové U12 jsme vyhráli
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda P.,Louda M., Matějka, Beneš, Orendáš, Zítka, Kloz,Kubíček, a Prajs
 
SK Jičín (U13) - FC Hradec Králové (U12) 6:1
branky: Matějka 3x, Prajs, Orendáš, Beneš
 
Za nádherného počasí, po převlečení v nádherných kabinách, o kterých si v JC můžeme nechat asi jen zdát, na nádherně zelené umělce jsme dnes nádherný výkon nepředvedli, proti o rok mladším borcům (doplněným dokonce o hráče ročníku 2004) hrajícím žákovskou ligu jsme sice vyhráli, ale k výkonu máme výhrady, kombinace se nám moc nedařila a hra z naší strany byla značně kostrbatá, umíme prostě zahrát mnohem lépe, i přesto jsme si dokázali vytvořit opravdu značné množství střelecký příležitostí, ale s jejich proměňováním jsme byli opět na štíru, dokonce jsme "dokázali" zahodit i 2 penalty, na druhou stranu je ovšem potřeba napsat, že soupeř si v podstatě žádné gólové šance nevytvořil, a tak i přes zmíněnou neurovnanou hru z naší strany je škoda, že jsme své šance neproměňovali, protože utkání mohlo skončit mnohem výraznějším rozdílem.
Věříme, že společně s týmem z Broumova, jsme dnes ostudu v Hradci rozhodně neudělali a naše kluby jsme dobře reprezentovali.
Ve čtvrtek a v pátek potrénujeme na stadionu v Jičíně od 16/30 (sraz 16/15), všichni si přinesou míče, které mají doma a vozili si je na tréninky do Popovic ! Kdo míč zapomene, poběží na Zebín !!!
 
Datum: 25.10.2014
Titulek: Poslední kolo KP jsme odehráli v Jičíněvsi
 
Sestava: 
Čeřovský, Bodlák, Louda P., Louda M., Drbohlav, Matějka, Beneš, Holer, Orendáš, Zítka, Kloz a Kubíček 
 
Zápasy: 
SK Jičín- FKM Javorka 4:1
branky: Beneš 2x, Holer, Orendáš
 
SK Jičín - Nová Paka/Stará Paka 4:0
branky: Holer 2x, Louda M., Kubíček
 
SK Jičín - TJ Jičíněves 10:0
branky: Holer 4x, Beneš 4 x, Louda M., Matějka
 
V prvním zápase borci vlétli na Javorku a bylo to na jednu branku, po dobře odehrané první půlce ovšem kluci přestali běhat a hra se trošku vyrovnala, nicméně výsledek je zasloužený a odpovídá dění na hřišti. 
Se spojeným týmem Staré a Nové Paky jsme hráli výborně 5 minut, potom jako když utne a byla z toho holomajzna první třídy, sice s naší neustálou územní převahou, ale o fotbale se moc psát nedá. 
Domácí na závěr asi trošku odnesli, že jsme kluky po druhém mači malinko "nabudili" a ti od první minuty dokazovali, že v této skupině KP jsou nejlepší, hráli ve velkém pohybu, s obrovskou chutí a výbornou kombinací, myslím si, že to pro nás byla pěkná tečka za podzimní částí KP a tentokrát jak dobrým výkonem tak i mnoha nastřílenými brankami (na obranu hráčů Jičíněvse jen uvádíme, že hráli bez jediného hráče na střídání). 
Za podzimní část KP je všem borcům SK potřeba poděkovat, odváděli výkony na hranici svých možností, poctivě trénovali a snažili se předvést v zápasech to, co se na tréninku učí, i když jsme ani v jednom utkání nenastoupili kompletní, ať už vinou zranění či nemocí, nebo proto, že někteří hráči mají střídavé starty do žákovské ligy, tak celkové vyznění podzimu je KLADNÉ. 
Borci, všem díky, ale tímto nekončíme, hned v úterý vyrážíme na Pu do HK - sraz v 9/15 na hřišti Slávie HK (umělka !), ve čtvrtek a v pátek budeme normálně trénovat v Jičíně 16/30-18 hodin.
 
Datum: 20.10.2014
Titulek: Z Vrchlabí-Podhůří si přivážíme 9 bodíků za 3 vítězství
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda P., Louda M., Drbohlav, Matějka, Holer, Zítka, Kloz a Kubíček
 
Zápasy:
SK Jičín - TJ Jičíněves 3:1
branky: Louda M.2x, Matějka
 
SK Jičín - FC Vrchlabí 6:0
branky: Matějka 2x, Zítka, Louda P., Holer, Bodlák
 
SK Jičín - Tatran Hostinné 6:0
branky: Matějka 3x, Louda P., Holer, Louda M.
 
Za celý turnaj je borce potřeba pochválit, všichni hráli aktivně, plnili si odpovědně své úkoly a na všech bylo znát, že si chtějí zahrát. V kombinaci s dobrým pohybem, dobrou kombinací a snahou o hru 1x1 můžeme napsat, že se kluci předvedli v dobrém světle a ukázali, že i bez borců startujících na střídavý start jsou schopní své soupeře přehrávat a porážet rozdílem třídy. Jsme také moc rádi, že se do zápasů opět po zranění zapojil Ziki a věříme, že ho zdravotní trable už přestanou pronásledovat.
 
Datum: 13.10.2014
Titulek: KP 12.10.2014 Lázně Bělohrad
 
Sestava:
Čeřovský, Prajs, Bodlák, Louda P., Louda M., Matějka, Holer, Kubíček, Kloz a Drbohlav
 
Zápasy:
SK Jičín - FKM Javorka 3:0
branky: Matějka, Prajs, Holer
 
SK Jičín - FC Vrchlabí 10:1
branky: Prajs 4x, Holer 3x, Matějka, Kubíček, Kloz
 
V prvním mači s naším tradičním soupeřem podali borci zodpovědný výkon, byli lepším týmem v kombinaci i v práci s míčem, vítězství mohlo být i vyšší, ale Javorku tradičně podržel brankář Ježek.
Druhý zápas s Vrchlabím byl, jak uvádí Jirka, hrou kočky s myší, kluci si pořádně zastříleli, ale na rozdíl od jiných podzimních zápasů, se také trefovali za záda brankáře Vrchlabí, tedy do sítě.
Jsme rádi, že se konečně i brankově projevila herní převaha, kterou máme ve všech zápasech a Lukášovi Kubíčkovi gratulujeme k 1. soutěžní brance vstřelené za SK.
 
Datum: 04.10.2014
Titulek: KP Dvůr Králové nad Labem 4.10.2014
 
Sestava:
Čeřovský, Louda P., Louda M., Drbohlav, Matějka, Beneš, Holer, Orendáš, Kloz, Prajs a dnes poprvé za SK nastoupivší Lukáš Kubíček (ročník 2003, střídavý start z Valdic) - nemocný Bodlák, zraněn Zítka
 
Zápasy:
SK Jičín - FK Nová Paka/Stará Paka 4:1
branky: Holer 2x, Matějka, Kloz
 
SK Jičín - FC Vrchlabí 3:0
branky: Prajs 2x, Holer
 
SK Jičín - TJ Dvůr Králové nad Labem 1:2
branky: Holer
 
Za letního počasí na dobře upraveném travnatém pažitu ve městě známém zoologickou zahradou odehráli borci SK Jičín 3 zápasy, ve všech byli fotbalové lepší než soupeři, ve všech si dokázali vytvořit dost brankových příležitostí, bohužel koncovka nás stále trápí a tak 2 vítězné zápasy byly pro soupeře milosrdnými a v závěrečném mači s domácími se naši hoši přesvědčili, že jen tím, že jsou (možná) lepší fotbalisté a hrají lepší fotbal než protivník, tak to ještě neznamená, že musejí vždy vyhrát - bez bojovnosti, důrazu a srdíčka se vyhrávat nedá nejen ve fotbale, ale v žádném sportu, pokud někteří borci nejsou ochotní se porvat o výsledek a spokojí se s tím, že už 2krát vyhráli a jsou už unavení, tak nemáme šanci vyhrávat (nejen) třetí utkání turnajů KP. Soupeři ze Dvora tímto gratuluji k zaslouženému vítězství, protože byl bojovnější, důraznější a chtěl prostě vyhrát.
P.S. na tréninku pilujeme střelbu pokaždé, bohužel přístup některých jedinců je takový jaký je a to se potom projeví v zápasech, pokud si to neuvědomí, góly dávat nebudou a budeme chodit domů s porážkami...
 
Datum: 21.09.2014
Titulek: V okleštěné sestavě dobrý výkon v Hostinném
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda P., Louda M., Drbohlav, Matějka, Beneš, Orendáš a Kloz (nemocný Holer, zraněni Prajs a Zítka)
 
Zápasy:
SK Jičín - TJ Dvůr Králové nad Labem 0:0
 
SK Jičín - Tatran Hostinné 3:0
branky: Louda M., Orendáš, Čeřovský
 
SK Jičín - FKM Javorka 0:0
 
Vzhledem k tomu, že jsme ještě v sobotu uvažovali, že do Hostinného ani nepojedeme, protože mužstvo je "ohromeno" značnou marodkou, jsou konečné výsledky, ale především předvedený výkon povzbuzením pro všechny borce, kteří dnes na hřišti bojovali, dokázali si, že můžou zastoupit své zraněné a nemocné spoluhráče. Kluci předvedli disciplinovaný týmový výkon, díky němuž nepustili soupeře ani v jednom utkání do vyložené brankové šance a sami se dobře řešenými brejky dostávali do nadějných situací před brankou protivníků. Jediné co dnes může mrzet je, že jsme šance jak už se stávává zvykem, zahazovali a protože bez vstřeleného gólu se vyhrát prostě nedá, tak jsme 2 utkání dovedli pouze do remízového konce.
Klukům všem děkuji.
 
Datum: 14.09.2014
Titulek: Další kolo KP jsem odehráli v Jičíněvsi
 
Sestava: 
Čeřovský, Bodlák, Louda P., Louda M., Drbohlav, Matějka, Beneš, Holer, Orendáš, Zítka a Kloz (zraněn je stále M.Prajs) 
 
Zápasy: 
SK Jičín - TJ Dvůr Králové nad Labem 3:1
branky: Holer 2x, Beneš
 
SK Jičín - TJ Jičíněves 4:0
branky: Drbohlav 2x, Orendáš, Matějka
 
Výsledky dnešních zápasů neodpovídají dění na hřišti, protože oba mače byli jednoznačnou záležitostí našeho týmu, bohužel borci si nedokázali poradit s velkým množstvím gólových situací, které si vypracovali, zahazovali jednu šanci za druhou a tak nebylo až do konce obou zápasů o výsledku na 100% rozhodnuto. Jediný gól jsme stejně jako před týdnem obdrželi z naprosto zbytečné penalty, na kterou si jinak spolehlivě chytající Čéřa "sáhnul, ale nedosáhnul", což samozřejmě mrzí, na druhou stranu chválím borce za to, že si dokázali vypracovat i přes tuhou obranu soupeřů hodně brankových příležitostí a v zápase s domácími se vyrovnali i s některými naprosto zbytečnými a taky domácích hráčů (především M.H.) po té, co míč už u svých kopaček vůbec neměli, a které volaly po okamžitém vyloučení, což jinak perfektně pískající rozhodčí zřejmě v duchu "podržím slabšího" neakceptoval. 
Jsem rád, že na těžkém terénu kluci oba zápasy zvládli a nikdo další se nezranil (doufám, že Prajsík už bude příště k dispozici a Ziki se dá také dohromady).
 
Datum: 06.09.2014
Titulek: 1.kolo KP soutěžní části jsme odehráli v Nové Pace
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda P., Louda M., Matějka, Beneš, Holer, Orendáš, Zítka, Kloz, Prajs
 
Zápasy:
SK Jičín - Tatran Hostonné 9:1
branky: Holer 2x, Beneš 2x, Louda M. 2x, Orendáš, Matějka, Louda P.
 
SK Jičín - 1.FK Nová Paka 12:0
branky: Holer 5x, Orendáš 3x, Beneš, Bodlák, Matějka, Louda P.
 
V prvním soutěžním kole KP zanechali borci v Nové Pace dobrý dojem, na hřišti v obou zápasech dominovali a z hlediska výsledku šlo jen o to, jak bude vypadat konečné skóre. Vzhledem k tomu, že nás v týdnu přepadla velká marodka a někteří borci hráli se sebezapřením, je nutné všechny kluky pochválit a věřím, že se dají všichni rychle dohromady a do dalších bojů v KP budou fit (za týden v Jičíněvsi se utkáme asi s nejtěžším soupeřem ze Dvora Králové, tak snad budeme v plné síle).
 
Datum: 31.08.2014
Titulek: Domácí turnaj KP - 2.kolo nadstavby nám herně nevyšlo
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda P., Louda M., Drbohlav, Matějka, Beneš, Holer, Orendáš, Zítka, Kloz a Prajs
 
Zápasy:
SK Jičín - Sokol Jičíněves 9:0
branky: Matějka 2x, Beneš 2x, Holer 2x. Orendáš, Prajs, Zítka
 
SK Jičín - SK Třebechovice 3:0
branky: Holer 2x, Zítka
 
SK Jičín - FC Olympia Hradec Králové 5:0
branky: Louda M. 2x, Prajs, Beneš, Matějka
 
Vyhráli jsme tedy všechny 3 zápasy, nedostali jsme žádný gól, jiní trenéři by zřejmě byli spokojeni, já ani Jirka nejsme. Kluci nehráli fotbal, který jsou schopni předvést, málo běhali, nepracovali dobře s míčem, kazili přihrávky a v koncovce byli zbrklí. Věříme, že výkon byl poznamenán soustředěním, které proběhlo v minulém týdnu a víme, že kluci mají na víc. Těšme se, že jejich výkony budou mít stoupající tendenci a hra bude čím dál tím lepší, borci na to mají.
 
Datum: 23.08.2014
Titulek: 1.kolo nadstavby KP jsme odehráli v Lázních Bělohrad
 
Sestava:
Čeřovský, Bodlák, Louda P. (prej to byl on, já ho po té době teda skoro nepoznal), Louda M., Drbohlav, Matějka, Beneš, Holer, Kloz, Prajs a Novotný - Ziki doléčuje zranění a Ríša naposledy viděn na kole kdesi v kopcích u německých hranic, tatínek s ním tedy nejel, tak snad se nám vrátěj (nebo aspoň Ríša, že)
 
Zápasy:
SK Jičín - FKM Javorka 6:0
branky: Holer 2x, Beneš, Matějka, Louda M., Louda P.
 
SK Jičín - MFK Nové Město nad Metují 9:0
branky: Louda M. 2x, Drbohlav 2x, Matějka 2x, Beneš, Louda P., Prajs
 
SK Jičín - TJ Třebechovice 8:0
branky: Matějka 2x, Holer 2x, Novotný 2x, Beneš, Kloz
 
Na výborné travičce, která byla ráno navíc ještě krásně mokrá a rychlá, jsme dnes předvedli výrazně zlepšený výkon oproti čtvrtečnímu přátelskému utkání, kluci vyslyšeli můj apel před začátkem turnaje a od první minuty až dokonce byli plně soustředění, hráli zodpovědně a soupeře vůbec nepouštěli do šancí a naopak sami hráli dopředu kombinační fotbal s pěknými, rychlými kombinacemi mnohdy na jeden maximálně dva doteky. Díky tomu všemu dnes na hřišti jasně dominovali a jsem moc rád, že góly dávali i další borci a ne pouze tradiční střelci.
Kluci, za dnešek vám všem děkuji, vyléčte šrámy a v úterý stejným způsobem vletíme na Duklu!
 
Datum: 21.08.2014
Titulek: Poslední přípravný zápas před zahájením KP jsme odehráli v Dolní Kalné
 
Sestava:
Čeřovský, Prajs, Holer, Matějka, Novotný, Bodlák, Beneš, Drbohlav, Kloz a Louda M. (zraněn stále Ziki, Louda P. si skočil k zubaři a Ríša O. testuje tatínka na kole na Šumavě, snad mu taťulda bude stačit a přiveze nám Ríšu zpátky domů).
 
SK Jičín - MFK Trutnov U12 11:4
branky: Holer 6x, Beneš 3x, Matějka 2x
 
Zápas s o rok mladším soupeřem chystajícím se na zahájení ligové soutěže své kategorie hraný na 3x25 minut nás zastihl v rozkolísané formě, zatímco v útočné fázi byli kluci patřičně naladění, kreativní i silní na míči, což potvrzuje i počet vstřelených branek a další množství nevyužitých šancí, tak obranná fáze nám dnes skřípala jako už dlouho ne (dokládá to množství gólů obdržených), pravda v obraně jsme nebyli v kompletním složení, ale to nikoho neomlouvá, protože některé góly jsme dostali vyloženě díky lajdáckému přístupu jednotlivců k plnění obranných povinností a musím též napsat, že jakékoliv zajišťování se dnes prostě neexistovalo. 
Poučení pro příště : KDYŽ DÁŠ SOUPEŘI PROSTOR A ČAS JÍT DO PŘEČÍSLENÍ, KOLEDUJEŠ SI O MALÉR (rozuměj, obdržený gól). Věřím, že do soboty si to všichni přeberou a k prvnímu mači KP vyběhnou s maximální snahou góly dávat, ale nedostávat, dnes jsme jich obdrželi vlastním přičiněním opravdu moc.
 
Datum: 19.08.2014
Titulek: V dalším přátelském utkání jsme se poměřili s ligovými žáky RMSK Cidlina
 
Na hřišti v Chudonicích u Nového Bydžova jsme změřili síly s týmem hrajícím žákovskou ligu, hrálo se 1 x 30 minut SK U13 x RMSK U13 a 1 x 35 minut SK U13 x RMSK U12
 
Sestava:
Prajs, Bodlák, Matějka, Beneš, Orendáš, Čeřovský, Holer, Kloz, Louda M. a Drbohlav (zranění Louda P. + Zítka)
 
SK Jičín - RMSK Cidlina U13 - 4:0
 
SK Jičín - RMSK Cidlina U12 - 8:0
branky: Matějka 5x, Prajs 2x, Beneš 2x, Kloz, Holer, vl.br.
 
Cením si hry ve velkém tempu v prvních 30 minutách proti stejně starému soupeři, který nás dokonale prověřil a ukázal nám, v čem je potřeba se dále zlepšovat. Druhá část hry už nebyla z naší strany přece jen tak kvalitní, únava některých borců bohužel gradovala a hoši se přesvědčili, že když se měsíc nehýbou, tak první tréninky a zápasy po takové době hodně bolí.
Poučení pro příště, TRÉNUJ A PRACUJ NA SOBĚ I V DOBĚ, KDY JSOU FOTBALOVÉ PRÁZDNINY !
 
Datum: 17.08.2014
Titulek: Na prahu nové sezóny nadějný výkon v Semilech
První přátelské utkání sezóny 2014/15 jsme odehráli v sobotu 16.8.2014 na výborné travičce v Semilech. Sestava byla poznamenána mizernou účastí hráčů na trénincích v prvním týdnu přípravy a bohužel i zraněním Aleše Zítky. Musel nám tedy vypomoci Ondra Bureš (už st.žák) a Matěj Novotný jednající o hostování do MB.
 
SK Jičín - SK Semily 19:0
branky: Čeřovský 4x, Prajs 4x, Bureš 3x, Novotný 2x, Beneš 2x, Orendáš 2x, Bodlák 1x a Holer 1x
 
V utkání hraném na 2x30 minut podali kluci výkon, který dává naději, že do nové sezóny vstoupí hladoví po fotbale a s chutí hrát a vyhrávat, víc není potřeba i vzhledem k výsledku dodávat. Jen mě trochu mrzí přístup k závěrečným penaltám, které kluci s prominutím doslova odflákli a z 9 pokusů proměnili pouze jeden (David Č.).