Karlovice - Sedmihorky 2012

od 28.-31.8.2012

 

ÚT 28.8.

9:30 - příjezd na soustředění

16:30  - čeká nás první přátelské utkání :

zhodnocení prvního dne na soustředění :

Máme za sebou první den na všemi dlouho očekávaném soustředění.
Myslíme si, že se vydařil po všech stránkách. Ráno jsme absolvovali první tréninkovou jednotku zaměřenou na koordinaci a kombinaci přes středového hráče, po výborných špagetách k obědu si kluci oddychli a následoval druhý trénink, kde jsme zkusili do kombinace zapojit i střelbu. Zdenda se také důkladně podíval na zoubek našemu jedinému brankáři a Davidovi slíbil, že ho to tady čeká každý den.David už spí ! Po lehké svačině (každý měl mít jeden rohlík a jeden jogurt, nechápeme, proč na Zdendu a na Benyho nezbyl ani rohlík ani jogurt) jsme vyrazili na první plánovaný přátelský zápas s domácím týmem FK Sedmihorky.
SK Jičín - FK Sedmihorky 17:1 (Orendáš 4x, Beneš 4x, Kříž 3x, Louda Pavel 2x, Podzimek1x, Matějka 1x, Novotný 1x, Holer 1x) - jediný gól padl po pokutovém kopu nařízeném nesmyslně sudím Pierlugim Benym Colinou (to maj za ten jogurt !!!), jinak chválíme, že se ve hře objevovala nacvičovaná kombinace a Zdenda se pyšní i výkonem Čéři (nespal, ale hrál)
Po řízku k večeři následoval rozbor utkání s výběrem OFS Nymburk, kdy jsme klukům názorně ukázali jejich úžasné výkony a občas jsme se zastavili u nějaké menší chybičky. Nevíme, jestli toho mají kluci víc dost z tréninků nebo z videa, každopádně ve 21/30 už všichni hajali ve svých spacácích a vypadá to, že brzy usnou.
My trenéři a jediný nominovaný sociální pracovník J.N. teď vymýšlíme program na zítřek a věříme, že kluci budou spolupracovat stejně dobře jako dnes. Doufáme, že i počasí nám bude dál nakloněno, abychom se také trochu opálili.
Zítra opět napíšeme, to nám věřte.

Trenéři + soc.pracovník.

ST 29.8.

8:00 - dobrá zpráva pro rodiče , proběhlo sčítání chlapců - jsou všichni i ti co šli večer do baru, viz.:

8:15 - snídaně

9:30 - 11:00 dopolední trénink

(a hezky po vzoru trenéra)

14:30 - 15:30 odpolední trénink

17:00 - přátelské utkání Slovan Liberec 2002

SK Jičín 2002 2012/13

zhodnocení druhého dne na soustředění :

 Po raním budíčku v 7:30, který překvapivě dodrželi pouze trenéři, následovala snídaně formou švédských stolů.
A dle plánu vyrazil Zdenda s Davidem již v devět hodin na dopolední trénink. Ostatní nastoupili na hřiště v 9:30. Po krátkém úvodu následovaly rychlé nohy s koordinací, poté nácvik dobrého vedení míče formou soutěže. Pak  už všechny čekal vytoužený souboj o vítěze Ligy mistrů. Turnaj se odehrával na 4 výkonnostních úrovních od Pralesa přes Českou ligy, Evropskou ligu až po Ligu mistrů. Týmy byly složeny z vyvážených dvojic a konečným vítězem se stala překvapivě neporažená všemi opěvovaná dvojice gólmanů Zdena a Čéřa. Po zaslouženém obědu ( smažený sýr a brambor ) následoval odpolední klid (...překvapivě zase jen trenérů). Odpolední trénink jsme zaměřili na nácvik standardních situací (přímé kopy přes zeď...chudáci páni panáci tvořící tréninkovou zeď). A potom jsme se již pouze soustředili na přípravné utkání s týmem FC Slovan Liberec, tentokrát ročník 2002. Hrálo se souběžně na dvou hřištích systémem 5+1 (tj. my i Liberec měl 2 mužstva) 2x15 minut a potom se týmy prohodily. Souboj měl velmi dobrou úroveň, kde útoky převyšovaly obrany, gólmani z toho byli chvílemi nešťastní, a tak nepřekvapuje konečné skore 18:20 ve prospěch Liberce. Výčet našich střelců: Novotný 4, Orendáš 2, Prajs 2, Zítka 2, Bodlák 2, Holer 1, Kříž 1, Matějka 1, Podzimek 1, Šoltys 1, Beneš 1. Po utkání proběhlo ještě oficiální focení s prezidentem klubu SK Jičín, který osobně přijel zkontrolovat formu našich hráčů.

 I když to vypadalo, že všichni naši hráči toho mají plné zuby, nic jim nebránilo si ve volném čase ještě zahrát stolní tenis, nohejbal atd. K večeři francouzské brambory někteří neskousli a museli se dojíst rohlíkem s jogurtem (na Benyho se Zdendou zase žádný nezůstal!, však jim ještě ukážem). Protože se všichni dobře najedli, mohli se okamžitě zapojit do populárně-naučné soutěže "vylušti si svou křížovku", kterou jim naservíroval sociální pracovník J.N. Dost jsme se u ní nasmáli a v 21hodin již všichni zamířili do svých spacáků. Na pokojích je momentálně klid (takže buď tam nikdo není anebo už všichni spí). Snad to vydrží až do rána, protože nás zítra čeká slíbená túra pod vedením horského vůdce (doufejme, že mají všichni péřovky a mačky, cesta je již zafixována). O tom a všem ostatním zase zítra.
Trenéři a soc. pracovník

ČT 30.8.

8:00 - (sčítání oveček - trenéři  od večera ve vinárně, ale stále mě jeden hráč chybí - že by přestup do Liberce z včerejšího přátelského utkání? Ale kdo to je ?)

8:20 - celostátní pátrání po hráči  SK Jičín : naposledy viděn v brankářské výzbroji - možná stopa směrem na Liberec (přeci jen 18 gólů vstřelených fotbalovému klubu FC Slovan Liberec mohlo zapříčinit nečekané opuštění našeho fotbalového klubu a přestup do Liberce). Poslední foto za SK Jičín :

zhodnocení třetího dne na soustředění :

A máme tady zhodnocení třetího dne našeho zatím opravdu skvělého soustředění. Po ranním budíčku, který byl opět budíčkem jen pro Zdenu a Benyho, následovala výborná snídaně a v 9 hodin už se Čéřa (který se nakonec našel a celostátní pátrání bylo ukončeno) opět potil pod vedením nového trenéra gólmanů SK Jičín - Zdendy.

Zbytek týmu nastoupil na skvělý pažit místního fotbalového areálu v 9/30 a zaměřil se mimo jiné :
 

  • na koordinaci :


  • na první dotyk s míčem po vzoru trenéra (už nevíme kterého)

  • a věrně napodobovaného jedním z hráčů (těžko říci kterého)

  • dále pak a na kombinaci se středovým hráčem

 

na závěr přišla na řadu oblíbená hra "vyřazko" doplněná exibicí trenérů a sociálního pracovníka, ve které exceloval (po domluvě s gólmanem M.N. trenér Zdenda)


Po tréninku, který se tentokrát trochu protáhl, následoval úžasný oběd ve formě borůvkových knedlíků (jen v Lomnici je asi nejedí) a potom odpolední klid (trenérů).
No a pak už přišla na řadu slíbená túra pod vedením horského vůdce, který se všem nejdříve představil a názorně předvedl,jak se máme všichni ustrojit


Vydali jsme se na slíbenou trasu, která měla měřit cca 10 Km, ale jsme přesvědčeni, že vůdce jen blafoval.

Po strááášně dlouhém pochodu ve skalách jsme po 3 hodinách dorazili (všichni) k hradu Valdštejn.

S vyplazenými jazyky a podlamujícími se nohami jsme okamžitě (všichni) vstoupili do místní občerstvovačky a pořádně se posilnili (rozuměj nanuky, hranolky, limo...). Potom jsme přemýšleli, zda vstoupit i na posvátnou půdu samotného hradu, ale při pohledu na některé jedince

jsem usoudili, že bude lepší, když zavelíme k ústupu a postupnému návratu domů. Bohužel při návratu došlo ke smutné události, během ústupu z vrcholu se ztratil sociální pracovník J.N., naposled prý byl spatřen někde na konci Prachovských skal

 

Někteří jedinci tuto skutečnost neunesli a během cesty se několikrát neudrželi

 
Naštěstí zbytek výpravy dorazil nakonec do Sedmihorek v pořádku, dobře povečeřel a od 19 hodin si to všichni rozdali v bowlingu. Vítěze neznáme, ale úroveň hry a zaujetí
hráčů bylo na patřičné úrovni.

Po bowlingu byli k dispozici pro hladovce koblihy (na Zdenu a Benyho zase nic nezbylo a tentokrát už toho máme opravdu plné zuby, počkejte ráno !!!) a ve 21 hodin už prý všichni hajali ve spacácích

(pravda je, že Zdenda ještě ve 22 hodin na někoho značně hulákal, ať už kouká zalézt - nevíme kam a proč).
Nicméně teď už se těšíme na poslední den a doufáme, že nebude pršet a M.N věří, že se najde i sociální pracovník.

Trenéři.  pozn. sociální pracovník do teď nedorazil a jeho večeře nám chutnala (stejně nám už ve středu říkal, že je přežraný).

PÁ 31.8.

9:30- 11:00    trénink

12:00 - 14:00    oběd + relax

14:30 16:00    odpolední trénink

17:00    plánovaný odjezd

********************************************