NADLER KP starších žáků KHK - 2015/2016

 
KOMPLETNÍ STATISTIKA A KOMENTÁŘE (podzim 2015)
 
07.11.2015
Titulek: Vítězstvím ve 14.kole v Jaroměři jsme uzavřeli podzimní část KP
 
FK Jaroměř - SK Jičín 0:1
Branky: 60 Bureš (as.Schlesinger)
 
V deštivém počasí na ovšem skvěle připraveném pažitu byli domácí po celé utkání lepším týmem, v jejich sestavě bylo 10 borců ročníku 2001, kteří toho s míčem umí dost, jsou fyzicky zdatní a rychlostně vybavení, což z logiky věci stanovilo scénář utkáním, kdy domácí útočili a my se bránili bohužel bez jakéhokoliv náznaku k přechodu do brejkové situace, jelikož nám k tomu dnes chyběla herní kvalita. Myslíme si, že dnes jsme měli víc štěstí než rozumu, hráči Jaroměře své šance nevyužili a my jsme díky špatné rozehrávce domácího brankáře jednu branku "z ničeho" vstřelili a nakonec zápas dovedli do vítězného konce.
Absolutorium si dnes zaslouží bezchybný Čéřa v brance a stoper Martin Florian, který hasil spoustu situací na poslední chvíli skvělým čtením hry. Ostatním patří dík, že i když se nedařilo, tak především ve druhém poločase jezdili po zadku a vydali se ze všech sil.
Hodnocení podzimu si necháme na později, dnes jen uvedeme, že když jsme v prvním PU v létě dostali "nakládačku" v Bydžově, tak bychom si ani ve snu nepomysleli, že po 15 odehraném kole podzimní části NADLER Krajského přeboru starších žáků budeme figurovat na prvním místě tabulky se ztrátou jediného bodíku pod domácí remíze s vítězným penaltovým rozstřelem s týmem Olympia HK "A" - heslo FOTBAL NEMÁ LOGIKU je naprosto pravdivé. Všem našim borcům patří za podzimní výkony dík a věříme, že přes zimu dobře potrénujeme a jaro budeme válet ještě lépe.
 
________________________________________
01.11.2015
Titulek: V zápase podzimu jsme ubojovali 2 body po penaltovém rozstřelu
 
SK Jičín - FC Olympia HK "A" 1:1 (pol.0:1)
Branky: 58 Kedroň (as.Matějka z TK) , PK 4:3 (za SK Jičín proměnili Florian, Špůr, Matějka a Kedroň, nedal Schlesinger)
 
Sestava SK Jičín:
Čeřovský - Drbohlav (50´Špůr), Florian, Špůr (10´Matoušek), Louda M. - Schlesinger (30´Fejfar + zpátky 55´Schlesinger), Matějka, Kedroň, Zítka (55´Bodlák) - Ouředníček, Bureš
 
Ve šlágru kola se utkal první a druhý tým tabulky NADLER Krajského přeboru starších žáků Královéhradeckého kraje. Kdo by čekal atraktivní utkání, které nadchne kvalitou a bude ozdobou této soutěže, hluboce by se mýlil. Zápas neměl fotbalovou kvalitu ani náhodou, hrálo se bez šancí a střelby na branky a bohužel musíme napsat, že my jsme k tomu přispěli víc než soupeř. Zatímco hráči Olympie byli aspoň po celý zápas ochotní na hřišti nechat duši, hráli bojovně, důrazně a neustále v pohybu, čímž dnes dokázali nahradit menší herní kvalitu, my jsme krom posledních 15 minut na hřišti neexistovali. Jako kdyby se kluci z "významu" utkání s prominutím podělali, měli svázané nohy a ty jim neumožnili na hřišti jezdit a makat tak, jak by se na utkání o první místo slušelo. Když se k tomu přidala velmi špatná práce s míčem, špatné první doteky, kombinace končící na druhé (v lepším případě) přihrávce a ve valné většině alibistické kličky pouze směrem dozadu a také nulový pohyb hráčů bez míče, nemohli jsme se divit, že jsme rozhodně dnes nepůsobili dojmem nějakého super mužstva, jak se snažil naznačit článek ve Fotbale v kraji. Takto se o první místo nehraje a 2 body za výhru po penaltovém rozstřelu jsme si dnes snad ani nezasloužili. Vrcholem a názornou ukázkou naší dnešní "marnosti" byl inkasovaný gól, kdy jsme nejdříve ztratili v jednoduché situaci míč poblíž autové čáry skoro až na půlce a poté co se soupeři povedlo dostat míč k nám do vápna ovšem přesně na naše kopačky !!!, tak jsme mu ho neskutečně lajdáckým odkopem nabili přímo na vápno, kde už si hráč Olympie poradil a trefil přesně. 
Dnešní výkon nás mrzí to o to víc, že přišlo poměrně dost diváků (oprávněně se těšících na pěkný fotbal) a my jsme se předvedli ve světle prachmizerném.
Za zmínku z výkonu jednotlivců stojí dnes Čéřa v brance, i když toho na něj moc nešlo, tak co měl, spolehlivě chytil a připsal si i chycený PK a aspoň za velkou bojovnost (asi jako jediný) si dnes zaslouží pochvalu kapitán Vojta Matějka (byť herně má navíc).
JO A VELKÁ POCHVALA ASPOŇ PRO VŠECHNY 3 ROZHODČÍ, TI ZÁPAS ODŘÍDILI PŘESNĚ A BEZ PROBLÉMŮ
No nic, zápas je za námi, my věříme, že kluci to dnes prostě nezvládli ve svých hlavách, že prostě neunesli tíhu okamžiku, že zrovna dnes o něco šlo, a že díky této zkušenosti příště takovýto zápas zvládnou lépe, protože fotbalovou kvalitu na to rozhodně mají. Věříme, že v posledním podzimním "mistráku" předvedou o 100% lepší výkon a navážou na to dobré, co v průběhu podzimu na hřišti předváděli. 
 
________________________________________
28.10.2015
Titulek: V předehrávaném 15.kole KP jsme doma zvítězili
 
SK Jičín - TJ Červený Kostelec 8:0 (3:0)
Branky : 5´Ouředníček (as. Matějka), 18´Bureš (as. Ouředníček), 3´Ouředníček (Kedroň), 40´Matějka (TK), 55´Kedroň (Bureš), 57´Ouředníček (Bureš), 60´Bureš (Kedroň) a 66´Schlesinger (Kedroň)
 
V utkání jsme bezezbytku naplnili roli favorita, jsme rádi, že jsme si zase po čase s chutí zastříleli do soupeřovy svatyně i když branek jsme rozhodně mohli dát více. Borci předvedli několik pěkných kombinací i individuálních průniků, na druhou stranu také zbytečně mnoho situací "zazdili" špatnou prací s míčem (první dotek, zkažená přihrávka), takže před závěrečnými dvěma souboji s mužstvy z absolutního čela tabulky máme stále hodně na čem pracovat.
Po dnešku spokojenost s herní převahou i nastřílenými brankami, ale herně máme navíc a s Olympií HK "A" i Jaroměří budeme muset podat daleko lepší výkon, pokud budeme chtít uspět.
Ve čtvrtek je volno, v pátek se na TJ důkladně připravíme (od 16/30) a v neděli od 9/30 svedeme pravý souboj o 1.místo, prosíme všechny fanoušky, přijďte nás povzbudit.
Ještě bych rád upozornil na moment z dnešního utkání, kdy jinak výborný hlavní sudí písknul v náš prospěch pokutový kop po zákroku na Vojtu Matějku. Vojta hned po zákroku reklamoval, že penalta to nebyla a když ji sudí přece jen písknul, sám se k exekuci postavil a míč poslal naschvál šourákem mimo branku.
Vojto, ukázal jsi, že máš charakter a já jsem velmi hrdý, že mám v týmu takovéhle borce, kterým hra fair-play není cizí - díky !
 
________________________________________
24.10.2015
Titulek: Z Rychnova vezeme další 3 bodíky
 
FC Spartak Rychnnov n/K - SK Jičín 0:2 (0:0)
Branky: 48 Matějka (as. Zítka), 57 Matějka (Ouředníček)
 
Sestava SK Jičín: Čeřovský - Bodlák (36´Drbohlav), Špůr (36´Matoušek), Florian, Louda M. - Schlesinger (60´Svorník), Matějka, Kedroň, Zítka - Ouředníček (60´Špůr), Bureš (60´Štěpánek)
 
Dnešní utkání se hrálo za krásného, ideálního počasí na umělé trávě malých rozměrů, která se umělé trávě podobala jen barvou, ve chvíli, kdy se na ni člověk postavil, zjistil, že hraje na betóně. Přiznáme, na ničem horším jsme ještě kluky v zápase nevedli. Terén a velikost hřiště předurčily ráz zápasu, kdy se domácí soustředili na bránění a my jsme se tlačili do plných, díky terénu však bylo vše daleko těžší, míč odskakoval od nohy, neustále skákal a pokud nebyla přihrávka přesně do nohy, byla v podstatě okamžitou ztrátou míče. V prvním poločase jsme se sice začali aktivně, ale šancí bylo jako šafránu a konec první části hry patřil spíše domácím. Do druhé půlky jsme udělali změny v rozestavení, postavili novou krev a tlak jsme zvýšili a vytouženou branku nakonec vstřelili po krásné akci Kedroň - Zítka - Matějka, když poslední jmenovaný zakončil po skvělé kličce "Zidanovce" přesně k tyči. Jenže nebýt po chvilce po naší hrubce v rozehrávce v brance skvělý Čéřa, mohlo být vyrovnáno, David však samostatný nájezd bravurně zlikvidoval a dal nám šanci na vstřelení druhého pojišťovacího gólu, když tentokrát Ouředa vysunul opět Vojtu Matějku a ten s přehledem přeloboval brankáře.
Za dnešek kluky chválíme především za bojovnost a statečnost rvát se na tom opravdu těžkém terénu, na který opravdu nejsou a ani nemohou být zvyklí, o body až do samého konce. Vítězství považujeme za zasloužené, ale hra měla k ideálu i z výše uvedených důvodů hodně daleko.
Výborně utkání odřídil hlavní rozhodčí a pomezní mu zdatně sekundovali - dík patří všem třem.
Je škoda, že děti musejí hrát své zápasy na terénech, které jim ničí zdraví, někdo zodpovědný by se nad tím měl zamyslet !!!!
 
________________________________________
17.10.2015
Titulek: V 11.kole KP jsme na domácí umělce vydřeli vítězství s týmem Úpice/Rtyně
 
SK Jičín - Úpice/Rtyně 2:1 (poločas 2:1)
Branky: 29 Ouředníček (Matějka), 35 Špůr (Kedroň) - hosté 30´
 
Dnes bylo od začátku vše tak nějak špatně, začalo to pozdními příchody některých hráčů, pokračovalo skutečností, že někteří borci si nepřivezli dres a na to vše navázalo samotné utkání v němž jsme sice byli aktivnější na míči, ovšem při vyprodukování tolika technických chyb ať už při rozehrávce nebo v samotné práci s míčem jsme rozhodně nemohli pomýšlet na to, že bychom organizovaně bránícího a dostatečně důrazného soupeře jednoznačně přehráli.
Nám dnes prostě chyběla větší kvalita v kombinaci a v situacích 1:1. 
Pochválit musíme Flordu a "Metrouše" ve středu obrany, dobrý zápas odehrál Bodlík, spoustu toho naběhal Kedy a tentokrát hrál v útoku konečně hodně aktivně Ouředa, v brance opět naskočil Ondra Matoušek a znovu nezklamal.
Jsme rádi, že se do zápasů po zranění vrátili Lukyn Holer a Ziki, pevně věříme, že se uzdraví Burda a snad do dalšího mače nastoupíme v kompletnějším složení a naše hra se zase zvedne na obvyklou kvalitu. MÁME NA VÍC !!!
 
________________________________________
11.10.2015
Titulek: V kvalitním utkání jsme v 10.kole KP zvítězili v Chlumci n/C.
 
FK Chlumec n/C. - SK Jičín 2:4 (1:2)
Branky: 9´Čeřovský (as.Matějka), 35´Bureš (Florian), 65´Florian (PK faul na Ouředníčka), 67´Čeřovský (Matějka)
 
Sestava SK Jičín: Matoušek - Drbohlav, Florian, Špůr, Louda M. - Schlesinger, Kedroň, Matějka, Bureš - Ouředníček, Čeřovský + Svorník, Bodlák, Štěpánek
 
Velmi vyrovnané utkání jsme odehráli na hřišti Chlumce n/C., poprvé v této sezóně hrál na míči více soupeř, který byl velmi přesný v kombinaci, silnější než my v práci s míčem a předčil nás hlavně v prvním poločase i v pohybu, nám navíc nefungovala středová řada a především obranná činnost středních záložníků záložníků tak, jako v dosud odehraných zápasech a tak jsme se dostávali do hry víceméně jen brejkovými akcemi, které ovšem na druhou stranu byly velmi dobře prováděné a šancí jsme si z nich vytvořili dost. Celé utkání bylo dramatické až dokonce, když rozhodujícím momentem byla 5 minut před konce odpískaná penalta v náš prospěch, kterou s přehledem proměnil nejlepší hráč utkání Martin Florian.
Za předvedené výkony chválíme obě mužstva, z toho našeho pak Flordu, "metrouše" z Miletína a Loudise, po zranění zahrál směrem dopředu velmi dobře Burda a v útoku se gólově opět prosadil momentálně náš (až) druhý (nebo první ?) brankář Čéřa, kterého opět v brance dobře zastoupil Ondra. Velmi dobrý výkon podali i rozhodčí, kteří přispěli ke kvalitě hry. 
Jen víc takových zápasů !
 
________________________________________
08.10.2015
Titulek: V dohrávce 7.kola KP jsem doma porazili Olympii HK "B"
 
SK Jičín - FC Olympia HK B 9:0 (poločas 5:0)
Branky: 18´Schlesinger (PK), 25´Florian, 28´Kedroň (as. Louda M.), 30´Čeřovský (Fejfar), 31´Fejfar (Matějka), 45´Bodlák (Kedroň), 48´Fejfar (Schlesinger), 60´Čeřovský (Louda M.) a 65´Bodlák (Čeřovský)
 
Sestava SK Jičín: Matoušek - Drbohlav, Florian, Louda M. - Schlesinger, Kedroň, Matějka, Fejfar - Ouředníček, Čeřovský, Štěpánek + Špůr, Bodlák a Svorník
 
Za stálého deště se dnes nehrál žádný super fotbal, soupeře jsme sice jednoznačně přehrávali, ale srážela nás spousta nepřesností v rozehrávce, v práci s míčem a ani pohyb nebyl na té nejlepší úrovni. Na druhou stranu jsme při absenci klíčových útočníků vyřešili situaci nasazením našeho (dosud) jediného brankáře Čéři do útoku s nadějí, že střelce zastoupí a jsme rádi, že naše očekávání naplnil, i když branek mohl dát víc, ale zřejmě se rozhodl dávat jen super góly a z jednoduchých nájezdů na gólmana se neprosadil. Nevadí, aspoň víme, kam máme sáhnout, když na hrot nikdo jiný nebude, tím spíš, že nám svým gólovým příspěvkem zamotal hlavu Fejfi (od něj jsme to ovšem čekali) a taky Bodlík (u něj jsme to ovšem nečekali, ale jeho gólová hlavička po rohu a chladnokrevné zakončení do prázdné branky z pětimetrového ofsajdu neměly chybu).
Dík patří všem, v tom počasí to bylo náročné, ale především Ondrovi Matouškovi za záskok v brance (asi ho v ní necháme, docela se mu tam líbilo, zaprasenej byl už po rozvičce a pak jen klepal kosu).
 
________________________________________
03.10.2015
Titulek: Vydřená domácí výhra v 9.kole KP 
 
SK Jičín - Slavia HK/Stěžery 3:1 (2:1)
Branky: 3´Ouředníček (Bureš), 4´Štěpánek (Kedroň), 69´Ouředníček (Matějka)
 
Sestava SK Jičín: Čeřovský - Drbohlav, Florian, Louda M. - Svorník, Matějka, Kedroň, Schlesinger - Ouředníček, Bureš (30´Fejfar), Štěpánek
 
Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že nás je 12, o soupeři přišly informace o posílení několika hráči z FC HK, které získal na hostování a tak jsme byli trošku nervózní, jak to bude vypadat. Když ve 3.minutě dorazil střelu Burdy do sítě Tomáš a hned v další minutě kluci předvedli perfektní kombinaci zakončenou přesným centrem a důrazným Vojtovým zakončením vypadalo všechno skvěle. Potom jsme ovšem přestali na hřišti v některých chvílích hrát patřičně důrazně, čehož soupeř využil a druhou půlku první části hry začal hodně zlobit a také zaslouženě snížil. A když na konci poločasu po tvrdém středu zůstal na zemi ležet Ondra Bureš, proto kterého nakonec musela přijet sanitka, šli jsme do kabin s nedobrými pocity. Po důrazné domluvě jsme nastoupili do druhé půle velmi dobře, zatlačili jsme soupeře před jeho branku a udávali tempo hry. Když navíc protivník vyrazil do útoku, byli jsme schopni okamžitě po zisku míče zahrozit rychlým brejkem, Bohužel třetí uklidňující branka nepřicházela a s postupem času bylo jasné, že se o výsledek budeme prát až dokonce. Jsme rádi, že jsme soupeře do nějakých velkých šancí nepustili a ten rozhodující gól z kopačky Tomáše po perfektní přihrávce Vojty Matějky nakonec také přišel.
Po delší době jsme dnes odehráli utkání, kdy nám soupeř stačil důrazem a v některývh chvílích nás i přehrával, což jenom dobře, protože to je opět dobrá zkušenost do budoucna a také ukázka toho, že až takoví mistři ještě nejsme.
Chválíme dnes všechny 3 obránce Martina, Flordu a Patrika, střední záložníky Vojtu s Adamem, jsme rádi, že se gólově prosadil Tomáš a dobrou formu v důležitých momentech potvrdil Čéřa v brance.
p.s. Ondra po vyšetření v nemocnici sádru nedostal, noha zlomená není a po pár dnech klidu se snad brzy vrátí na hřiště (kdy to ovšem bude, to je ve hvězdách), přejeme mu co nejrychlejší uzdravení a to i proto, že nás je kriticky málo a to už ve čtvrtek dohráváme utkání s Olympií HK a v neděli zajíždíme na horkou půdu do Chlumce.
 
________________________________________
26.09.2015
Titulek: V 8.kole KP jsme zvítězili na hřišti v České Skalici
 
Nové Město/Rozkoš - SK Jičín 0:7 
Branky: 23´Bureš (as.Florian), 30´Florian (Matějka), 35´Schlesinger (Matějka), 38´Štěpánek (Ouředníček), 60´Matějka (Ouředníček), 64´Bureš (Matějka), 70´Bureš (Matějka)
 
Sestava SK Jičín: Čeřovský - Drbohlav, Florian, Louda M. - Bodlák, Matějka, Kedroň, Fejfar (15´Štěpánek) - Schlesinger, Bureš, Ouředníček
 
Dnes jsme odehráli další kolo KP na hřišti s výbornou hrací plochou v České Skalici, kde hraje domácí zápasy spojený tým Nového Města a Rozkoše. Bohužel jsme opět postrádali celou řadu hráčů ať už z důvodu zranění či nemoci, což nám neustále komplikuje skládání optimální sestavy. Jsme ovšem samozřejmě rádi, že i takto poskládaný tým, v němž se poprvé na podzim objevil snad konečně uzdravený "Bodlajz" a také nová posila z Hořic, Tomáš Ouředníček, předvedl podařený výkon a dosáhl na další vysoké vítězství v soutěži. Od začátku až do konce jsme byli jasně lepším mužstvem a jen je škoda, že jsme celou řadu dalších, dobře vypracovaných, gólových šancí ještě "zazdili". Za dnešek patří borcům pochvala.Kluci, odpočiňte si, vyléčte utržené šrámy a jedeme dál !
 
________________________________________
16.09.2015
Titulek: Vysoké vítězství po nepovedeném výkonu ve Staré Pace !
 
Nová Paka / Stará Paka - SK Jičín 0:8 (poločas 0:3)
Branky: 18´Matěka (as.Špůr), 21´Bureš (Schlesinger), 24´Bureš (Čeřovský), 55´Bureš (Kedroň), 60´Bureš (Fejfar), 62´Matějka (Matoušek), 65´Drbohlav (Bureš) a 66´Drbohlav (Schlesinger)
 
V dohrávaném 6.kole KP na hřišti ve Staré Pace jsme sice vysoko zvítězili, ale výkon mužstva byl nejhorší od začátku letní přípravy. Někteří hráči by si měli rychle sednout zpátky na zem na místo, kde jim končí záda (či začínají nohy) a začít především poctivě pracovat na trénincích, další by se měli vrátit k dobám, kdy jim slušné chování nebylo úplně cizí, jinak přijde rychle doba, kdy nejenže nebudeme podávat kvalitní výkony, ale přijdou také porážky a zápasy nebudeme dohrávat v plném počtu, což by byla při kvalitě, kterou tento tým má, velká škoda.
CHLAPCI, ZAMYSLETE SE NAD SEBOU, DNES TO BYLA STRAŠNÁ BÍDA A U NĚKTERÝCH TO BYL POUZE A JEN ODRAZ JEJICH PŘÍSTUPU K TRÉNINKŮM !!!
 
________________________________________
05.09.2015
Titulek: V 5.kole KP jsme doma vysoko zvítězili
 
SK Jičín - Kostelec /Častolovice 7:0 (2:0)
Branky: 25´Bureš (as. Matějka), 33´Svorník (Kubíček), 45´vlastní (centr Matějka), 50´Bureš (Kedroň), 53´Matějka (Bureš), 55´Kedroň (Matějka) a 62´Bureš (Florian )
 
Sestava SK Jičín: Čeřovský - Louda P., Špůr, Florian, Louda M. - Schlesinger, Kedroň, Matějka, Fejfar - Bureš, Drbohlav + Svorník, Kubíček a Štěpánek
 
Sestavu jsme lepili horko těžko, vypomoci nám nakonec museli 2 mladší žáci (Lukymu i Vojtovi děkujeme), přesto jsme od začátku měli otěže utkání pevně ve svých rukách. Hrálo se jen na jednu branku, naše dobývání pokutového území občas připomínalo házenou. V prvním poločase nám bohužel vázla finální přihrávka a když jsme neproměnili ani penaltu, šlo se do kabin za pro soupeře lichotivého stavu 2:0. Po přestávce borci SK ještě zvýšili obrátky, dostávali se do dalších šancí a o vysokém vítězství nakonec rozhodli slepenými góly v rozmezí 45 - 55 minuty.
Vysoké vítězství považujeme za zasloužené, soupeř nevystřelil snad ani jednou na naši branku a my jsme další vypracované šance neproměnili. Jsme rádi, že se nám gólově probudil Ondra Bureš a zastoupil dnes marodícího Lukáš Holera, chválíme také výkon Adama Kedroně a Vojty Matějky. Ostatní borci odevzdali také výkony na hraně svých současných možností.
 
________________________________________
30.08.2015
Titulek: 4.kolo KP jsme odehráli v Hořicích
 
Hořice/Dohalice - SK Jičín 1:6 (poločas 0:4)
Branky: 5´Holer (as.Bureš), 8´Holer (Matějka), 10´Kedroň (Matějka), 27´Matějka (Holer), 41´Bureš (Schlesinger), 45´Holer (Schlesinger)
 
Do zápasu, hraného opravdu nesmyslně od 12/45, tedy ve vedru, jaké asi každý v srpnu mohl očekávat, jsme vstoupili parádně a za 10 minut vedli o 3 branky a i v dalším průběhu jsme si dokázali vypracovat velké množství gólových šancí včetně samostatných úniků na brankáře. Šance jsme ovšem lajdácky zahazovali a postupem času docházeli klukům v obrovském vedru síly a tudíž i fotbal jsme začali produkovat na úrovní slabší a slabší, a tak měli domácí nakonec možnost nejen vstřelit čestný gól, ale i odejít z utkání s relativně vztyčenou hlavou.
Utkání po soustředění jsme tedy zvládli vítězně, ale herně jsme neoslnili, bohužel nás v závěru utkání postihla sportovní tragédie, Lukáš Holer si v souboji (faul to ale nebyl) zlomil nohu, což potvrdilo vyšetření v nemocnici a má na 3-4 týdny nohu v sádře. Tímto mu přejme, aby léčba proběhla úspěšně a po uzdravení doufáme, že se vrátí v plné síle. Nám nezbývá, než vymyslet, jak a kým nahradíme Lukášovi gólové příspěvky a jeho asistenční schopnosti.Dnes bychom chtěli také pochválit všechny tři rozhodčí za jejich výkony.
 
________________________________________
29.08.2015
Titulek: přátelské utkání na soustředění v Sedmihorkách čtvrtek 27.8.2015
 
SK Jičín - FK Sedmihorky 11:1
Branky: Bureš 4x, Ouředníček 2x, Schlesinger 2x, Fejfar 1x, Louda P. 1x a Matějka 1x)
 
Hrálo se na 3x 20 minut, větší prostor dostali borci, kteří v MU tolik nehráli, po první prohrané !!! třetině se kluci oklepali, srovnali se s únavou a soupeře jasně přehráli. 
 
________________________________________
29.08.2015
Titulek: Ve středu 26.8.2015 jsme odehráli vložené kolo KP v Třebši
 
Sokol Třebeš - SK Jičín 0:3
Branky: 9´Holer (as.Schlesinger), 17´Matějka (Holer) a 50´Bureš (Holer)
 
Sestava SK Jičín: Louda P. - Drbohlav, Orendáš, Špůr, Beneš - Schlesinger, Kedroň, Matějka, Zítka - Holer, Bureš + Louda M., Svorník a Fejfar
 
Utkání se nám co se herního projevu nepovedlo tolik, jako předešlé dva "mistráky", poztráceli jsme zbytečně spoustu lehkých míčů, někdy až nesmyslně jsme vypouštěli mezihru a hráli jen průnikové míče na útočníky, kterým znechucoval život domácí "nádražák s práporkem" na lajně, který předváděl v prvním poločase opravdové divy. V obranné fázi jsme sice udrželi nulu, ale vlastními chybami jsme soupeři několik šancí přímo vnutili.
Vítězství i přesto považujeme za zasloužené, šancí jsme měli opět dost i na výraznější rozdíl ve skóre, příště bychom ovšem rádi viděli více kombinací a lepší práci s míčem u nohy.
Dík patří Pavlíkovi Loudovi, že na sebe vzal zodpovědnost a zastoupil v brance nemocného Čéřu.
 
________________________________________
22.08.2015
Titulek: Z dalekého Broumova se vracíme s pocitem dobře odvedené práce
 
TJ Slovan Broumov - SK Jičín 2:9 (poločas 0:6)
 
Branky: 3´Kedroň (as. Beneš), 8´Matějka (Bureš), 10´Schlesinger (Zítka), 15´Bureš (Beneš), 29´Holer (Matějka), 33´Bureš (bez), 38´Schlesinger (Holer), 40´Holer (Bureš), 43´Matějka (Holer) - obdržené branky 55´+ 62´minuta 
 
Sestava SK Jičín: Čeřovský (odchytal následně i celý zápas za mladší dorost a tentokrát za oba zápasy si David zaslouží pochvalu) - Orendáš, Špůr, Florian, Beneš - Schlesinger, Kedroň, Matějka, Zítka - Holer, Bureš + Drbohlav, Svorník, Louda P. a Louda M.
 
Výsledek utkání hovoří za vše, měli jsme trošku obavy, co s námi udělá dlouhá cesta autobusem vyšperkovaná množstvím zatáček s čímž měli někteří borci v autobuse viditelné problémy, ale obavy se rychle rozplynuly, protože kluci předvedli hotový uragán plný pěkných fotbalových akcí s potřebným důrazem, vše v rychlosti, jednoduše, bez zbytečných kudrlinek na jeden dva doteky s přímočarým tahem do branky. Myslíme si, že dnešní výkon našeho týmu se musel líbit všem fanouškům, který dnes zápas sledovali a to i domácím, kteří nám po zápase gratulovali k zaslouženému vítězství. Borci, za dnešní výkon k vám míří pochvala, ale noste ji v hlavě jen do neděle, od pondělí už opět začněte poctivou přípravu na další utkání.
 
________________________________________
16.08.2015
Titulek: K prvnímu mistrovskému utkání přijel dnes do Jičína tým FC Vrchlabí
 
SK Jičín - FC Vrchlabí 3:1 (poločas 0:0)
Branky: Holer (as.Zítka), Holer (Florián) a Bureš (Matějka)
 
Sestava SK Jičín: Čeřovský - Drbohlav, Špůr, Florián, Beneš - Zítka, Kedroň, Matějka, Schlesinger - Holer, Bureš + Svorník a Louda M. (Ondra Bodlák se bohužel při rozcvičce zranil a do zápasu nakonec vůbec nezasáhl, přejeme mu co nejrychlejší uzdravení a návrat na hřiště)
 
V prvním zápase hraném před lepší diváckou kulisou, než která je na utkáních "A" týmu (za což všem fanouškům děkujeme) předvedli borci SK opět o kousek povedenější výkon než v přípravných zápasech. Musíme kluky pochválit za aktivní výkon po všech stránkách, směrem dopředu dnes předvedli v obou poločasech několik akcí, které se musely líbit, soupeře přehrávali kombinací i akcemi 1:1, v obraně jsme si až na několik výjimek dokázali počínat dostatečně důrazně a zodpovědně, takže soupeř zlobil jen ze standartních situací a asi největší šanci měl díky pokutovému kopu na začátku druhého poločasu, ze kterého naštěstí trefil tyčku. Už v té době ovšem mělo být o výsledku rozhodnuto, protože šancí na vstřelení gólů jsme si vpracovali spoustu, jejich řešení však nebylo správné a tak byl zápas dramatický až do konce. Kluci se odměny v podobě nastřílených branek přece jen dočkali a zápas rozhodli dnešní největší "spalovači" Luky s Burdou a my věříme, že jim to do dalších zápasů dodá do koncovky klid a pohodu, která jim dnes chyběla. Kluci za dnešní výkon děkujeme a chválíme, ale pracujeme poctivě dál, ani dnes nebylo vše v pořádku a za týden nás čeká těžký soupeř z dalekého Broumova.
 
________________________________________
13.08.2015
Titulek: Generálkou na první mistrovské utkání nám byl zápas v Sedmihorkách
 
SK Jičín - FK Sedmihorky 7:1 (poločas 6:0)
Branky: Bureš 4x, Holer 2x a Kedroň 1x hráno na 2 krát 30 minut
 
Sestava SK Jičín: Čeřovský - Bodlák, Špůr, Florian, Beneš - Zítka, Matějka, Kedroň, Schlesinger - Bureš, Holer + Drbohlav, Svorník, Louda M. a Ouředníček
 
Přípravné utkání v Sedmihorkách jsme odehráli na výborně připravené travnaté ploše v lepších klimatických podmínkách než v úterý v N.B. a my musíme kluky pochválit, že se po nepodařeném úterním vystoupení dokázali vzchopit a předvedli zlepšený výkon. Nicméně soupeř fyzicky méně zdatný nám to dnes značně usnadnil a i přesto se ne všechno povedlo jak mělo, i dnes byly z naší strany k vidění naivní chyby, které by zkušenější a lepší tým potrestal. Jsme ale samozřejmě rádi, že si naši borci zvedli sebevědomí před prvním "mistrákem", na který se už všichni těšíme. 
 
________________________________________
11.08.2015
Titulek: První přípravné utkání jsem odehráli v Novém Bydžově
 
RMSk Cidlina U15 - SK Jičín 8:2 po poločase 5:1
Branky: Bureš a Holer
 
Sestava SK Jičín: Čeřovský, Bodlák, Florian, Nálevka, Špůr, Kedroň, Šlesinger, Matějka, Svorník, Zítka, Bureš, Holer, Louda M. a Ouředníček
 
Na první přátelské utkání před novou sezónou jsme si zajeli do Nového Bydžova, kde jsme se utkali s ligovými žáky RMSK Cidlina kategorie U15. Hráno na 2x 35 minut
V prvním utkání na velkém hřišti se soupeřem hrajícím vyšší soutěž jsme se dnes přesvědčili, že nás čeká spousta práce, že bez tréninků a s tím spojenou fyzickou kondicí se hráč na hřišti po chvilce cítí velmi špatně, jelikož tzv. nestíhá, je všude pozdě, míč mu překáží, protože se mu špatně dýchá a nohy jsou těžké. A protože tréninková účast je taková jaká je, tak jsme dnes na hřišti vypadali chvílemi tak, jako bychom na něm byli poprvé. Jako pozitivní vidíme to, že jsme dnes vůbec hráli a také výborně připravený zelený pažit, na němž se utkání odehrálo, protože ten nás v JC rozhodně momentálně nečeká.
Jinak všem borcům patří dík, že utkání nezabalili, bojovali až do konce, ale dnes to prostě nestačilo. My víme, že kluci mají na víc a také to od nich očekáváme třeba hned v dalším přátelském utkání v Sedmihorkách.
 
________________________________________
21.06.2015
Titulek: Pohár o Hořickou trubičku jsme vyhráli
 
O víkendu 20.-21.6.2015 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v nedalekých Hořicích. Na velmi dobře zorganizovaném klání se utkalo 14 týmů z Čech, Slovenska a Polska. Hrálo se v klasickém rozestavení 7+1 ve dvou sedmičlenných skupinách s následným nedělním play off, každý zápas trval 20 minut. 
Sestava: Čeřovský, Bodlák, Louda Pavel, Louda Martin, Drbohlav, Matějka, Beneš, Orendáš, Zítka, Kloz a Prajs 
 
Zápasy v sobotu - základní skupina : 
 
SK Jičín - TJ Jablonka 5:0
Branky: Matějka (as.Orendáš), Prajs, Matějka (Drbohlav), Louda M. (Bodlák) a Louda M. (Drbohlav) 
 
SK Jičín - Dukla Praha Jižní Město "03" 2:0
Branky: Prajs (Matějka) a Beneš z penalty 
 
SK Jičín - FKM Javorka 1:0 
Branky: Prajs (Beneš) 
 
SK Jičín - Slovan Broumov 1:0 
Branky: Matějka (Louda M.) 
 
SK Jičín - FK Předměřice 2:0
Branky: Louda M. (Prajs) a Beneš (Orendáš) 
 
SK Jičín - TJ Žďár nad Sázavou 0:0 
 
Základní skupinu jsme tedy zvládli velmi dobře, po většinu hracího času všech utkání jsme byli lepším týmem, dobře kombinujícím a individuálně technicky lépe vybaveným. O postupu z 1.místa jsme rozhodli již v předposledním utkání, kdy nám stačil i jen jeden bod a tak nás závěrečná bezgólová remíza zase tolik nemrzela. 
neděle - zápasy play off 
 
Čtvrtfinále :
 
SK Jičín - ABC Braník 0:0 na PK 3:2 (proměnili Beneš, Matějka a Drbohlav)
 
Po výkonech ze soboty jsme do utkání vstupovali jako jednoznačný favorit, ale zápas se klukům vůbec nepovedl, soupeř nebyl fotbalově lepší, ale byl živější, bojovnější, v osobních soubojích důraznější a výhra na penalty pro nás byla vysvobozením před vypadnutím z bojů o medaile po špatném výkonu. 
 
Semifinále:
 
SK Jičín - RMSK Cidlina 2:1
Branky: Beneš (Zítka) a Matějka (Beneš)
 
Až v semifinále jsme dostali první gól na turnaji a hned jsme prohrávali v polovině utkání 0:1, od té chvíle se ovšem borci vrátili k tomu co je zdobí, dobrá práce s míčem, snaha o kombinační fotbal s individuálními průniky a k tomu všemu patřičná bojovnost a maximální touha vyhrát. Zápas jsme otočili po akcích, kdy jsme míč dotlačili do branky díky obrovskému důrazu a touze střelců ten gól prostě dát. Soupeř fyzicky vyspělejší, hrající žákovskou ligu nás fotbalově přehrát nedokázal, pouze důrazem v osobních soubojích s využitím své fyzické síly si místy vytvořil tlak, ale fotbal jsme hráli my a tak byl postup do finále zasloužený. 
 
Finále:
 
SK Jičín - FK Baumit Jablonec 0:0 na PK 3:2 (proměnili Orendáš, Matějka a rozhodující Venda Kloz)
 
Finále mělo podle nás výbornou úroveň, utkala se opravdu na turnaji 2 nejlepší mužstva a podle toho mač vypadal, spousta ostrých osobních soubojů, které nikdo nechtěl prohrát, touha finále vyhrát z obou stran, několik pěkných fotbalových akcí na obou stranách, velmi dobré individuální výkony jedinců na straně jedné i druhé, chyběly tomu jen góly a tak došlo na PK, ve kterých jsme byli týmem šťastnějším a turnaj nakonec díky pevným nervům v rozstřelu vyhráli. 
K hodnocení turnaje je potřeba napsat, že organizátoři udělali opravdu velký kus práce, vše běželo jak mělo, měli jsem štěstí na počasí, nebylo vedro a občasný deštík snad nikomu nemohl vadit, travnaté hřiště bylo po oba dny výborně připravené, rozhodčí pískali velmi dobře. 
Výkon našich borců byl na velmi slušné úrovni a snad s výjimkou čtvrtfinále (což je tedy paradox, protože to byl zápas jak se říká rozhodující o turnajovém úspěchu či neúspěchu) kluci hráli na doraz, vydali se ze všech sil a turnajové vítězství v konkurenci dvou týmů hrajících žákovskou ligu (Cidlina, Jablonec) , nejlepšího týmu krajského přeboru KFS HK (Broumov) a dalších kvalitních týmů si podle našeho názoru za předvedený výkon zasloužili. Náš dík patří všem hráčům i jejich rodičům za podporu. 
Kluci si ve vítězné euforii odhlasovali, že v úterý a ve čtvrtek dáme ještě fotbálek, měli jedinou podmínku, že nesmí hrát nejlepší hráč a střelec posledního trénikového mače trenér Beny - nechápu !!!!! no a v sobotu sezónu ukončíme posledním kopem, na kterém se většina borců rozloučí s kategorií mladších žáků a někteří asi i s jičínským dresem (brečet snad nebudeme a pořádně to oslavíme).
 
________________________________________

 

Mozarttrophy 2015

 O víkendu 23.-24.5.2015 jsme se zúčastnili

akce která byla finančně podpořena Královéhradeckým krajem  

ve známém rakouském městě Salzburg, název turnaje je samozřejmě spojen se slavným rodákem Wolfgangem Amadeem Mozartem. Po páteční cestě autobusem a ubytování v místní škole jsme se všichni těšili na sobotní program, který nám přinášel 4 utkání s týmy z Rakouska, Německa a Čech. Jinak se v naší kategorii U13 turnaje zúčastnilo 20 týmů, které byly nalosovány do 4 skupin po 5 mužstvech. První dva ze skupin pak postupovali do dvou skupin po 4 týmech, kde se mělo začít hrát „o medaile“. Cíl prvního dne byl tedy jasný – skončit nejhůře druzí a mít možnost v neděli se o medaile poprat. Utkání se hrála na 1 x 20 minut v systému 8+1 a pro nás nové pravidlo byl ofsajd pískaný na celé útočné polovině.

Naše sestava :
Čeřovský, Bodlák, Prajs, Orendáš, Louda Pavel, Louda Martin, Kloz, Zítka, Matějka, Drbohlav, Holer a Beneš

Zápasy v sobotu 23.5.2015 :

JFG Wendelstein (Německo) – SK Jičín 0:1 (branka Holer)

SK Jičín – FC MAS Táborsko (ČR ) 0:1
ASK_PSV Salzburg (Rakousko) – SK Jičín 0:2 (branky Beneš, Prajs)

SSV Oberhochstatt (Německo) – SK Jičín 0:1 (Holer)

Díky těmto výsledkům se nám tedy podařilo cíl splnit a do další fáze jsme postoupili ze druhého místa s tím, že o medaile se můžeme rvát dál. Bohužel co se fotbalu týče, moc se hrát nedal, za stálého silného deště se hřiště postupně měnilo v jedno velké bahno, na kterém vázla kombinace a i pohyb samotný byl značně složitý. I přesto borci SK Jičín dokázali své soupeře přehrávat a vítězství si zasloužili, pouze Táborsko bylo nad jejich síly a v souboji s ním tahali za kratší konec.
Když jsme večer v suchu naložení ve spacích pytlích vymýšleli taktiku na neděli, přišlo to, co nikdo nechtěl, ale vzhledem ke stavu hřišť se jinak nedalo – zápasy byly zrušeny a místo nich se rozhodlo, že se budou kopat penaltové rozstřely v systému, jak se měly hrát zápasy, tedy my v jedné ze dvou čtyř členných skupin, ze kterých první dva postupovali do velkého semifinále a druzí dva do malého semifinále.

Neděle 24.5.2015 – penaltové rozstřely (vždy po pěti hráčích a pak až do rozhodnutí) :

TSV Baltmannsweiler (Německo) – SK Jičín 5:4
FC Effretikon (Švýcarsko) – SK Jičín 3:4
ASV Salzburg (Rakousko) – SK Jičín 5:4


Ze skupiny jsme nakonec se štěstím postoupili z druhého místa, protože ASV Salzburg vyhrál všechny své rozstřely a zbylé 3 týmy měly shodný počet 3 bodů, ale my jsme měli nejlepší skóre.

Semifinále :

SK Jičín – SAK 1914 (Rakousko) 3:4

Rozstřel o 3.místo :

SK Jičín – ASV Salzburg 4:3

Z turnaje si tedy nakonec odvážíme bronzové medaile a krásný pohár a také nově získané zkušenosti ze zápasů s mužstvy z Rakouska a Německa, ze zápasů v opravdu hodně těžkých podmínkách, kde rozhodovala vůle a chuť něco dokázat mnohem víc, než jindy, a samozřejmě také zkušenosti z penaltových loterií druhého dne turnaje, které (bohužel) musely rozhodnout o celkových výsledcích, a ve kterých se ukázalo, kdo má jak pevné nervy a dokáže se srovnat s určitým tlakem, že „musíš dát“.
Celkově hodnotíme účast na turnaji kladně, kluci v sobotu zápasy odmakali, v neděli penalty zvládli někteří lépe, jiní hůře, ale vyčítat jim rozhodně nic nebudeme.
Děkujeme rodičům za podporu a ochotu své borce na turnaj do zahraničí vzít, děkujeme řidiči autokaru Martinovi Klímovi, že nás bezpečně dovezl tam i zpět a také Míše Nálevkové, vedoucí týmu U10, který se turnaje ve své kategorii také zúčastnil, která nám dělala perfektní tlumočnický servis.