HAGELAND CUP
Belgium

28-29 May, 2011

Cestě na víkendový mezinárodní turnaj v Belgii předcházel jednodenní pobyt v německém zábavním parku Phantasialandu. Popravdě řečeno měl jsem obavy, aby vrcholem zážitků nebyla návštěva lunaparku a samotný turnaj nebyl jen jakousi vatou zbývajících dnů. Naštěstí mě kluci hned první hrací den rychle vyvedli z omylu. Sešly se zde kromě nás týmy z Belgie, Nizozemí, či Velké Británie. Celkem 20 týmů. Ty byly rozděleny do 4 základních skupin. Nám byly přilosovány 2 holandské a 2 belgické týmy.

  • Skupiny 4 (POULE) x 5 týmů :

POULE  1

K.LIERSE SK - JVSS F1 - WOLFSDONK SPORT F2 - VV HELLEVOETSLUIS - STORMVOGELS HAASRODE

POULE 2

SPOUWEN MOPERTINGEN - BVC BLOEMENDAAL - RRC PERUWELZ - RIJNMOND HOOGVLIET SP.

POULE 3

SK JICIN - OLYMPIC LANDEN - V.F.C. F1 - KFC VERBROED.ARENDONK - SV SLIKKERVEER

POULE 4

WOLFSDONK SPORT F1 - JVSS F2 - LEWELS BRIDGE VIEW - V.F.C. F2 - VKM SINT-TRUIDEN

Mader Matěj - Novotný Matěj - Kluz Jan - Prajs Matěj

Zítka Aleš - Holer Lukáš - Bodlák Ondřej - Šoltys Radek

Matějka Vojtěch


 
  • sobota 28.5.2011 - základní skupina (POULE3)
Olympic Landen SK Jičín 1 : 3

 Bodlák, Prajs 2x

- hned první zápas jsme sehráli s belgickým Olympic Landen, naši hráči se zde více než se soupeřem potýkali s nervozitou. To dovolilo našemu soupeři kousat do poslední minuty zápasu ( 28´...ačkoliv řádná hrací doba byla 20minut...). Naštěstí výtečně hrající Ondřej Bodlák a Matěj Prajs udeřili, když bylo třeba a s posledním hvizdem uzavřeli skóre 3:1.

SK Jičín SV Slikkerveer 5 : 3

  Holer 2x, Novotný, Zítka, Bodlák

- po velmi krátké přestávce (cca 5min) se nám postavil další soupeř, nizozemský Slikkerveer. Po úvodním přetahování ve skóre odskočili jičínští na rozdíl 2 gólů. To hlavně díky vysoké střelecké produktivitě a díky pohotovosti Vojty Matějky na brankové čáře. Na konci utkání se skóre zastavilo na 5:3, kdy těsně před hvizdem soupeř snižoval dalekonosnou střelou. O branky se podělili Lukáš Holer 2, Matěj Novotný, Aleš Zítka a spolehlivě hrající Ondřej Bodlák. Hráči Jičína měli zpola našlápnuto do finálové skupiny ... ale ...

V.F.C. F1 SK Jičín 4 : 2

 Novotný, Holer

- soupeř číslo 3 V.F.C. F1 (Nizozemí), tým jakoby poskládaný kolem vyššího hubeného chlapce černé pleti. Než našim klukům došlo (přes neustálé nabádání trenéry), že by se měl bránit opravdu velmi na těsno, zapsal si tento hráč do svých statistik do kolonky „branky“ tři čárky. Zchlazení touto studenou sprchou se rozehřálo až neustálým bouřlivým povzbuzováním českých fanoušků (rodičů). Matěj Prajs konečně eliminoval těsnou hrou a rychlostí nizozemského špílmachra. Kluci unaveni 3. zápasem sehraným krátce po sobě, předvedli velkou vůli a bojovnost, když se jim podařilo snížit na rozdíl jediného gólu (L. Holer, M. Novotný). Bohužel další velké příležitosti zůstaly jen u příležitostí (Šoltys, Bodlák, Novotný, Holer). Nakonec velký nápor utnul nešťastný vlastní gól z rohového kopu. Konečný výsledek 4: 2 pro soupeře (s tímto výsledkem byl jasným postupujícím).

KFC Verbroed. Arendonk SK Jičín 3 : 5

 Zítka 4x, Šoltys  

- poslední zápas v základní skupině se nesl v duchu bytí a nebytí. Sešli se 2 kandidáti na postup z 2. místa do finalové skupiny. SK Jičín a belgický KFC Verbroedering Arendonk. Dle již získaných bodů by našim klukům nestačila ani remíza. Taktika byla jasná… Soupeř nám však velmi brzo připomněl , že bez obrany není útoku a záhy jsme prohrávali o 2 branky. Situace se jevila nepříjemně. Klukům nervozitou odskakovaly míče, přihrávky těžko hledaly adresáta. Za této situace na sebe převzal veškerou zodpovědnost Aleš Zítka a excelentním výkonem, kdy 4x překonal soupeřova brankáře a otočil skóre ve prospěch eskáčka. Jedním zásahem přispěl ještě Radek Šoltys. Skóre 5:3 nás posunulo ze druhého místa v základní skupině do dalších bojů o nejvyšší příčky. 

  • neděle 29.5.2011

Finálová skupina "A" :

JVSS F1 - SPOUWEN-MOPERTINGEN - SK JICIN - WOLFSDONIK SPORT F1 

Finálová Skupina "B" :

V.F.C. F1 - RRC PERUWELZ - LEWES BRIDGE VIEW - K.LIERSE SK 

  • finálová skupina (U9)   FINALE SKUPINA "A" TONGERLO :
JVSS F1 SK Jičín 1 : 2

Novotný, Holer

- druhý den, tentokrát již ve finalové skupině nás čekali nesnadní soupeři. Hned na začátek jsme narazili na vítězný tým z 1. skupiny, který vyhrál vše co se dalo a soupeřům nasázel 19 branek a sám inkasoval pouze 2x J.V.S.S. F1. Přes počáteční respekt k soupeři jsme se díky M. Novotnému rychle ujali vedení. Soupeř však záhy srovnal. Hra byla vcelku vyrovnaná, v několika případech zachraňoval mrštnými zákroky V. Matějka, nakonec pár minut před koncem hrací doby dal vítězný gól L. Holer. Pro kluky toto utkání bylo jen důkazem, že se dá hrát ( a vyhrát, pokud se pro to udělá vše) úplně s každým.

SK Jičín Spouwen - Mopertingen 5 : 2

 Šoltys, Holer 2x, Zítka, Kluz

Wolfsdonik Sport F1 SK Jičín 2 : 7

 Novotný 3x, Šoltys, Holer, Prajs, Kluz

- další 2 zápasy ve finalové skupině byly odehrány s daleko větší lehkostí. S plným počtem bodů z finalové skupiny A nám již nic nebránilo v boji o nejvyšší příčku.

  •  FINÁLE (U9) - vítězové finál. skupin "A" + "B" o první místo :   

vítěz skupiny "A"    SK JICIN

vítěz skupiny "B"    RRC PERUWELZ

SK Jičín RRC Peruwelz 3 : 1

 Novotný, Šoltys 2x

- ve finalové skupině B si nejlépe vedl tým RRC Peruwelz (Be). Jednalo o celek složený z technicky velmi šikovných hráčů, ze kterých čišelo sebevědomí. To však vůbec nezajímalo Matěje Novotného, který po samostatné akci tvrdou přízemní střelou poprvé rozjásal jičínské skalní ultrafans (rodiče a některé nezaujaté diváky). To byla docela rána do sebevědomí belgického týmu. I když se snažili všemožně kombinovat, naše obrana odolávala díky výborně hrajícím Šoltysovi s Prajsem a s jistotou chytajícím Matějkovi. Avšak po krátkém zaváháním po nevýrazné akci se soupeři přece jen podařilo srovnat. Ne na dlouho. Radek Šoltys 2 přesnými zásahy soupeře naprosto odzbrojil . Na hřišti to občas ještě mezi protivníky zajiskřilo (to se koneckonců dalo od finálového utkání očekávat), ale skóre se již neměnilo. Konečný hvizd píšťalky rozhodčího odstartoval obrovskou radost jičínských kluků, jejich rodičů a trenérů.

Kdybych měl vystihnout naše počínání na turnaji jedním slovem, asi bych použil slovo „vyrovnanost“: nestalo se, aby se v některém zápase nedařilo všem, vždy se našel někdo, kdo ten tým svým výkonem táhl, ať to byl Ondra B. s Lukášem H. v prvních zápasech, či Matěj N. s Matějem P. s Honzou K. v zápasech posledních. Byli však i hráči, kteří si podrželi vysokou úroveň po celý turnaj: Radek Š., Aleš Z. a Vojta M.
Doufám, že tento úspěch bude kluky motivovat k další dobré práci na trénincích, v zápasech, ale třeba i ve škole. Protože bez dobré přípravy není dobrých výsledků.

V neposlední řadě bych ještě rád poděkoval Honzovi Kluzovi a Matějovi Maderovi ( Lázně Bělohrad respektive Vizovice), že se s námi vydali tak daleko, aby nám pomohli vybojovat takový úspěch pro jičínský fotbal.