Na závěr fotbalové sezóny 2011/12 jsme pro hráče ročníku 2002 připravili start na turnaji v Praze, který již tradičně pořádá ve svém fotbalovém areálu tým FC Tempo Praha. Naše očekávání dobře obsazeného a kvalitně zorganizovaného turnaje se naplnilo bezezbytku, zúčastnilo se 16 týmů, které byly rozděleny do 4 základních skupin (A,B,C,D), hrálo se systémem 5+1 na 2x12 minut. Ke hře byla připravena čtyři tomu přizpůsobená hřiště. První 3 týmy ze základních skupin postupovaly do dvou semifinálových skupin (A+B, C+D), do kterých se jim započítaly vzájemné zápasy ze skupin základních a bodové zisky se přičítaly k vzájemným zápasům s týmy z druhé skupiny. První týmy ze semifinálových skupin poté hrály finále o 1.místo, 2.týmy hrály o 3.místo a tak dále. Pro úplnost je potřeba napsat, že poslední týmy ze základních skupin si to rozdaly ve vzájemných zápasech o konečné pořadí na 13.-16.místě.

Sestava našeho týmu :
Čeřovský, Prajs, Louda Pavel, Bodlák, Šoltys, Matějka, Beneš, Holer, Orendáš, Zítka a Novotný

 
zápasy základní skupina D :
 
SK Jičín 1.FK Příbram 6 : 1

 Novotný 2x, Holer, Orendáš, Zítka, Matějka

- více než dobrý vstup do turnaje (video)

 
SK Jičín FC Tempo Praha 6 : 3

 Zítka 3x, Orendáš 2x, Holer

- zápas s domácími byl pravou zkouškou naší připravenosti na turnaji, soupeř byl hnán svými fanoušky, ale kvalita byla na naší straně (video)

 

SK Jičín SK Union Vršovice 4 : 2

 Šoltys 2, Orendáš, Novotný

- kluci si vybrali slabší chvilku, zřejmě pod dojmem dvou suverénních vítězství a od začátku z vlastní rozehry vlastním gólem prohrávali (řekl bych, světový unikát !), sice se snažili, bojovali, ale byla to křeč, přesto zápas otočili a vedli 2:1, soupeř ovšem znovu vyrovnal a tak jsme se na vítězství neskutečně nadřeli (video)

 

Nakonec tedy ale velmi suverénní postup ze základní skupiny z prvního místa a s plným počtem započítatelných bodů, což se nakonec ukázalo jako velmi důležitý faktor. Samozřejmě jsme byli potěšeni množstvím vstřelených branek a aktivní hrou v poli.
Semifinálová skupina : zápasy v základní skupině C nám přisoudili za soupeře týmy SK Junior Teplice (mládež ligového týmu FK Teplice), rakouské mužstvo SV Donau Wien a tradiční český klub Bohemians 1905 "A"
 

SK Jičín SK Junior Teplice 4 : 3

 Zítka, Novotný 3x

- hned z rozehry jsme tentokrát udeřili my, kluci sehráli před zápasem v kabině na tabuli nacvičený signál (v reálu nikdy nevyzkoušený) a sebevědomého soupeře dokonale zaskočili. Když po chvíli přidali i druhou branku vypadalo všechno skvěle. Jenže hráči Teplic ukázali, že fotbal hrát umějí velmi dobře a v průběhu druhého poločasu jsme najednou prohrávali 2:3. Ale i borci SK mají svoji kvalitu, kterou v závěrečných minutách na hřišti ukázali a nakonec se radovali z velmi důležitého vítězství (video)

 

SK Jičín SV Donau Wien 4 : 1

 Prajs, Louda P., Šoltys, Zítka

- v tomto zápas jsme byli lepším týmem a vyhrát jsme si určitě zasloužili (video)
 
Po tomto mači bylo jasné, že zápas o medaili máme jistý, jen nebylo jasné, zda to bude o zlato, či o bronz, my trenéři a naši fanoušci ale věděli, že v závěrečném souboji nás do finále dostane i remíza, jako jediní jsme v naší semifinálové skupině měli před závěrečnými zápasy plný počet bodů. Soupeře jsme ale měli velmi těžkého - Bohemians 1905 "A"

 

SK Jičín Bohemians 1905 "A" 1 : 1

 Beneš

- už ze slov soupeřových trenérů před zápasem bylo cítit, že si "klokani" nic jiného než svoje vítězství nepřipouštějí a začátek zápasu byl také v jejich režii. Nám se však skvěle rozchytal v brance "Čéřa", postupně jsme hru přeci jenom vyrovnali a když se poprvé (ale v pravý čas) na turnaji trefil Beny, skončil poločas naším vedením 1:0. To hráče Bohemky samozřejmě vyprovokovalo k ještě většímu úsilí a poté, co se jim přece jenom podařilo vyrovnat (zaslouženě), rozpoutali před naší brankou pravé fotbalové peklo, aby dosáhli na finále, museli totiž zvítězit. Fantastický Čéřa v naší brance, obrovská bojovnost všech našich hráčů a přiznejme si, že také velká dávka štěstí, dovedli náš tým nakonec po obrovském náporu soupeře přece jen k vytoužené remíze značící postup do finále ! (video)
 
Soupeřem ve finále nám bylo mužstvo FK Kolín, které v bojích ve skupinách za sebou nechalo mimo jiné takové týmy jako SK Kladno, FK Viktoria Žižkov, 1.FK Příbram "A", Bohemians 1905 "B" a další, což zcela jasně ukazovalo na fakt, že ve finále nás čeká velmi těžký, fotbalově kvalitní soupeř.
 
finále :
 
SK Jičín FK Kolín 1 : 1  pen.  3 : 4

 Novotný,  penalty : Beneš, Holer, Orendáš

- fotbalová kvalita soupeře se projevovala ve finálovém souboji od začátku, ale protože Čéřa v brance byl opět skvělý a hráči v poli se postupně oklepali z nervozity z finálového souboje, tak se zápas postupem času docela srovnal a hra byla poměrně vyrovnaná. I když měl soupeř více šancí, tak i my jsme si některé dokázali vypracovat a z jedné z nich udeřil Matěj Novotný.
Hráči Kolína však nesložili zbraně, dostali se do tlaku a nakonec zaslouženě vyrovnali. Drama pokračovalo až do konce, kdy v posledních vteřinách šli nejdříve 3 naši borci na jednoho obránce, aby z protiútoku "Kolíňáci" po našem faulu již v nastaveném čase rozehrávali přímý trestný kop, který naštěstí skončil vedle naší branky. A to znamenalo jediné - penaltovou loterii :

 
- i penalty byly úžasným dramatem, které pro náš tým tentokrát skončilo smolně, dvakrát jsme vedli o 2 góly, za stavu 3:2 v náš prospěch jsme mohli rozhodnout, ale nepovedlo se. Nedá se nic dělat, 2.místo je také skvělé ! (video)
V závěrečném hodnocení je potřeba uvést, že na turnaji, který trval opravdu celý den, se hráči SK vypnuli k výborným výkonům, poslední turnaj sezóny 2011/12 si užili na víc jak 100% a na hřišti nechali všechny své síly. Odměnou jim jsou stříbrné medaile a krásný pohár (a taky slíbená návštěva "mekáče"). Všem hráčům chci za jejich výkony na dnešním turnaji poděkovat, vyzdvihnout je určitě potřeba gólmana Davida Čeřovského, který získal zaslouženě cenu pro nejlepšího brankáře turnaje (gratulujeme !!!) a Ríšu Orendáše, který i když je ročník 2003 a v sobotu hrál na turnaji své věkové kategorie v Lázních Bělohrad, byl na Tempo Cupu 2012 pro náš tým naprosto nepostradatelným hráčem.